Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXSXPS5iOS
Okładka Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm (PC)
OkładkaOceanhorn 2: Knights of the Lost Realm (PC)

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

Kontynuacja inspirowanej serią The Legend of Zelda przygodowej gry akcji z elementami RPG zespołu Cornfox & Bros. Fabuła Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm przenosi nas do świata fantasy, a protagonistą jest chłopak pragnący zostać rycerzem królestwa Arcadii.

Akcji | TPP | fantasy | elementy RPG | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm Premiera

19wrz2019

iOS

28paź2020

Switch

2021

PS5 XSX PC

Gry podobne do Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm

Kena: Bridge of Spirits

Pine

The Wild at Heart

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm to przygodowa gra akcji z elementami RPG. Produkcja jest kontynuacją Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas. Za stworzenie obu tytułów odpowiada niewielki fiński zespół deweloperski Cornfox & Bros. Poza omawianymi pozycjami ma on również na swoim koncie grę Death Rally, która powstała we współpracy z utytułowanym studiem Remedy Entertainment.

Fabuła

Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm przenosi nas do tego samego świata fantasy, jaki mogliśmy zwiedzić w poprzedniej części serii, jednak akcja gry toczy się tysiąc lat wcześniej. Protagonistą jest ambitny młody chłopak, który trenuje, by zostać pełnoprawnym rycerzem królestwa Arcadii i musi zmierzyć się z potężnym czarnoksiężnikiem Mesmerothem.

Mechanika

Rozgrywka została przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby (tzw. kamera TPP). Główną inspiracją dla twórców był popularny cykl The Legend of Zelda. Wiele jego charakterystycznych elementów, takich jak wypełnione sekretami podziemia czy sposób walki i zarządzania ekwipunkiem, zostało w ten czy inny sposób wprowadzone do modelu rozgrywki. Autorzy rozszerzyli również formułę pierwszej części cyklu, stawiając w większym stopniu na eksplorację kolorowych i interesujących lokacji, pomiędzy którymi przemieszczamy się przy pomocy klasycznej mapy świata, znanej z gier jRPG.

W trakcie zabawy rozwiązujemy różnego rodzaju zagadki logiczne oraz wykonujemy zadania zlecone przez bohaterów niezależnych. Tytuł oferuje zręcznościowy model walki, w którym poza bronią białą korzystamy m.in. z pistoletu miotającego magiczne pociski oraz tarczy (tzw. Shield of Chronos), która pozwala odbijać strzały wrogów. Poza standardowymi przeciwnikami na nasze życie czyhają także silni bossowie.

Warto odnotować, że w wędrówce towarzyszą nam także inne postacie. Spotkamy pilotkę statku powietrznego Trin oraz sprawnego robota bojowego Gena. Towarzyszom możemy wydawać rozkazy za pomocą specjalnego menu kontekstowego – jest to kluczowa mechanika, z której korzystamy zarówno w walce, jak i rozwiązując zagadki.

Tryby gry

W Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm jest krokiem naprzód w porównaniu do poprzednika. Tytuł oferuje atrakcyjną, trójwymiarową grafikę, która wyróżnia się wyrazistymi barwami oraz przyjemnymi dla oka projektami lokacji, postaci i potworów (tytuł korzysta z mangowej stylistyki i przypomina nieco Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age). Dobre wrażenie sprawia także oryginalna, klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 558 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm: 12+

PC
iOS
Switch
PS5
XSX