Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPCPS43DSXONE
Okładka Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (PC)
OkładkaDragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (PC)

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age - Definitive Edition | Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age S

Jedenasta główna odsłona popularnego cyklu gier jRPG firmy Square Enix. Akcja Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age rozgrywa się w fantastycznej krainie Lotozetasia, zaś gracz przejmuje kontrolę nad jednym z mieszkańców wioski Ishi. W dniu 16.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age Premiera

29lip2017

3DS

4wrz2018

PC PS4

27wrz2019

Switch

4gru2020

XONE

Gry podobne do Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

Monster Hunter: World

Final Fantasy XV: Windows Edition

Ys X: Nordics

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age jest jedenastą odsłoną kultowego cyklu japońskich gier RPG. Tytuł powstał we współpracy firmy Square Enix oraz studia Orca, które miało swój wkład w Dragon Quest X – nad całością prac czuwał natomiast Hokuto Okamoto. Produkcja została wydana między innymi na platformie PS4, PC itd., a jej premiera zbiegła się w czasie z trzydziestymi urodzinami marki.

Fabuła

Akcja Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age rozgrywa się w fantastycznej krainie Erdrea. Gracz wciela się w jednego z mieszkańców wioski Ishi. W dniu swoich szesnastych urodzin, w trakcie ceremonii zorganizowanej z okazji osiągnięcia przez niego pełnoletności, młodzieniec odkrywa, że jest wcieleniem herosa, który przed laty zdołał ocalić świat. Na jego ręce pojawiło się bowiem świecące znamię zwiastujące nadchodzący kryzys. Od tej pory jego dalsze losy stoją pod znakiem zapytania – bohater wyrusza zatem w podróż, która ma przypieczętować jego przeznaczenie. Na szczęście nie jest sam, gdyż w przygodzie towarzyszą mu wierni przyjaciele – oddana mu Emma oraz pełniący rolę przewodnika Camus.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King, świat Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age ma sandboksowy charakter. Trzon rozgrywki stanowi eksploracja otoczenia, prowadzenie rozmów z postaciami niezależnymi i wykonywanie zlecanych przez nich zadań fabularnych oraz misji pobocznych, walka z napotkanymi po drodze przeciwnikami, a także zdobywanie cennego doświadczenia i rozwój postaci. Starcia rozgrywane są w systemie turowym – kluczem do sukcesu jest odpowiednio wysoki poziom doświadczenia oraz dobór właściwego ekwipunku. Na naszej drodze stają różnorodni oponenci – od słabszych przeciwników, aż po znacznie potężniejsze okazy, których pokonanie wymaga opracowania określonej taktyki.

W porównaniu z wcześniejszymi odsłonami cyklu, tytuł wprowadza liczne zmiany i usprawnienia w schemacie zabawy. Protagonista potrafi wdrapywać się na elementy otoczenia, dzięki czemu lokacje zyskały nowy, wertykalny wymiar. Odwiedzane przez nas miejsca są zróżnicowane - przygoda wiedzie nie tylko przez sielskie plenery wypełnione kwitnącą florą, lecz także przez tereny pustynne, czy nawet górskie szczyty pokryte grubą warstwą białego puchu.

Kwestie techniczne

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4, mogąc pochwalić się najwyższej jakości oprawą graficzną – oczy cieszy zwłaszcza pełne detali otoczenie, choć na uwagę zasługują również modele postaci, zrealizowane w charakterystycznej, mangowej stylistyce. Należy odnotować, że w pracach nad grą brał udział Akira Toriyama – legendarny, japoński rysownik, autor sagi Dragon Ball.

Ostatnia modyfikacja 27 marca 2019

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 129 głosów czytelników.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age cena w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2105 3.1 GHz / AMD A10-5800K 3.8 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti / 4 GB Radeon RX 470 lub lepsza
 • 32 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-6600 3.3 GHz / AMD Ryzen 7 1800X 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 32 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
PS4
3DS
Switch
PC
XONE