Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4
Okładka Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (PC)

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Kolejna odsłona popularnego cyklu japońskich gier RPG, opracowana przez utalentowane studio Level 5.

RPG | TPP | fantasy | elementy strategiczne | RPG akcji | jRPG

Okładka Ni no Kuni II: Revenant Kingdom (PC)

data premiery gry:

23mar2018

PS4 PC

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom na PC i PS4 to kontynuacja ciepło przyjętej (1,1 miliona egzemplarzy wysłanych do sklepów) gry jRPG Ni No Kuni: Wrath of the White Witch z 2013 roku, którą zapowiedziano podczas imprezy PlayStation Experience w grudniu 2015 roku. Za produkcję odpowiada studio Level 5, specjalizujące się w grach jRPG. Na koncie dewelopera widnieją bowiem takie projekty jak Dark Cloud, Inazuma Eleven, White Knight Chronicles czy też Dragon Quest VIII: Journey of the Cursed King. Stroną wydawniczą tytułu zajęła się firma Bandai Namco Entertainment, znana chociażby z serii Tekken, Pac-Man i Dark Souls.

Fabuła

Podczas zabawy śledzimy losy młodego króla Evana Pettiwhiskera Tildruma, który został wypędzony ze swojego królestwa. Los sprawia jednak, że do magicznego świata trafia niejaki Roland, który postanawia pomóc władcy odzyskać należyte mu miejsce. Niestety, na bohaterów czekają też inne problemy, gdyż nad miastem Ding Dong Dell zawisły czarne chmury – całemu światu zagraża straszne zło.

Mechanika

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom różni się nieco od swojej poprzedniczki. Choć zabawa, jak to w grze jRPG, polega na zwiedzaniu obszernego świata, w którym napotykamy rozmaite postacie, werbujemy nowych członków załogi i podejmujemy się różnych wyzwań, jednak pojawiło się kilka nowości. Jedną z nich jest system tworzenia własnego królestwa. Pozostałe zmiany dotyczą walki, która odbywa się w czasie rzeczywistym, a gracze w dowolnym momencie mogą się przełączać pomiędzy postaciami znajdującymi się w grupie. Naturalnie, każdy z herosów ma nieco inny styl i np. Roland świetnie sprawdza się w starciach wręcz, Tani dobrze atakuje z dystansu, a Evan jest raczej wszechstronny i radzi sobie nieźle w każdej sytuacji.

W grze powracają stworki Higgledies, które wykorzystujemy na kilka sposobów – można im np. wskazać przeciwnika, którego mają załatwić, nakazać skoczyć na grzbiet bossa, by odwrócić jego uwagę, czy też wyznaczyć jeden ze specjalnych ataków, których mają używać. Dodatkowo Higgledies występują w wariantach władających różnymi żywiołami, np. czerwone wykorzystują ogień.

Kwestie techniczne

Podobnie jak część pierwsza, tak i Ni no Kuni II: Revenant Kingdom na PC i PS4 graficznie prezentuje się wyśmienicie. Deweloperom udało się stworzyć piękny świat. Dzięki technice cel-shading gra wygląda niczym anime studia Ghibli, ale sam styl to nie wszystko – znakomite wrażenie robią też efekty świetlne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 271 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-4460 3
 • 2 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti/Radeon R7 260x lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7 SP1/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3
 • 4 GHz/AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon R9 290 lub lepsza
 • 40 GB HDD
 • Windows 7 SP1/8/10 64-bit
Ni no Kuni – Netflix pokaże animowaną adaptację serii jRPG
Ni no Kuni – Netflix pokaże animowaną adaptację serii jRPG

wiadomość4 stycznia 2020

NiNoKuni, czyli pełnometrażowy film animowany bazujący na popularnej serii gier jRPG, zadebiutuje w przyszłym tygodniu w serwisie Netflix.

Ni no Kuni 3 - powstanie nowa odsłona baśniowego cyklu RPG
Ni no Kuni 3 - powstanie nowa odsłona baśniowego cyklu RPG

wiadomość28 czerwca 2019

Szef studia Level-5 poinformował, że nadchodzi trzecia odsłona Ni No Kuni, czyli cyklu japońskich RPG-ów w klimacie fantasy.

Premiera Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
Premiera Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

wiadomość23 marca 2018

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Ni no Kuni II: Revenant Kingdom, czyli japońskiego RPG-a autorstwa studia Level 5. Gra ukazała się na pecetach oraz konsoli PlayStation 4. W sieci są już pierwsze recenzje, bardzo pozytywne w wydźwięku.

Recenzje Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - sporo nowego, wiele dobrego
Recenzje Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - sporo nowego, wiele dobrego

wiadomość19 marca 2018

W sieci zaczęły się pojawiać recenzje Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - kontynuacji japońskiego RPG od studia Level 5. Dotychczasowe teksty nie pozostawiają wątpliwości, że twórcy dostarczyli świetną produkcję, aczkolwiek nieco odmienną od poprzedniczki.

Ni no Kuni 2 Revenant Kingdom ozłocone. Gra ukaże się zgodnie z planem
Ni no Kuni 2 Revenant Kingdom ozłocone. Gra ukaże się zgodnie z planem

wiadomość22 lutego 2018

Twórcy gry Ni no Kuni II: Revenant Kingdom poinformowali, że produkcja otrzymała złoty status, czyli że prace nad nią zostały zakończone. Ponadto otrzymaliśmy nowy materiał wideo.

PS4
PC