Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2018, 18:31

autor: Góral

Ni no Kuni 2 Revenant Kingdom ozłocone. Gra ukaże się zgodnie z planem

Twórcy gry Ni no Kuni II: Revenant Kingdom poinformowali, że produkcja otrzymała złoty status, czyli że prace nad nią zostały zakończone. Ponadto otrzymaliśmy nowy materiał wideo.

Budowanie nowego królestwa jedną z głównych atrakcji Ni no Kuni II: Revenant Kingdom. - Ni no Kuni 2 Revenant Kingdom ozłocone. Gra ukaże się zgodnie z planem - wiadomość - 2018-02-22
Budowanie nowego królestwa jedną z głównych atrakcji Ni no Kuni II: Revenant Kingdom.

Wyczekiwana przez miłośników jRPG-ów gra Ni no Kuni II: Revenant Kingdom ukaże się zgodnie z planem, czyli 23 marca. Premiera była już kilka razy przekładana, ale dziś poinformowano, że produkcja doczekała się złotego statusu, co oznacza, że prace nad nią dobiegły końca. Przy okazji otrzymaliśmy kolejny materiał wideo. Tym razem deweloperzy opowiadają o nowym trybie Kingdom. Głównym bohaterem gry jest pozbawiony tronu król Evan, który będzie starał się odzyskać należne mu miejsce. Deweloperzy chcą, by gracz aktywnie uczestniczył w tym zadaniu nie tylko poprzez wykonywanie klasycznych misji polegających na ubijaniu potworów. Oczywiście takich też nie zabraknie, ale wspomniany tryb pozwoli wybudować nowe królestwo od podstaw. Twórcy twierdzą, że zapewni nam on mnóstwo zabawy, gdyż jest to tak rozbudowana opcja, iż właściwie mogłaby być samodzielną grą.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom w skrócie:
  • gra jRPG na konsolę PlayStation 4 i PC-ty;
  • za jej produkcję odpowiada studio Level 5;
  • premiera odbędzie się 23 marca.

Oprócz tego poznaliśmy kilka ciekawostek związanych z systemem walki, który ma się różnić pod wieloma względami od tego z poprzedniej odsłony serii. Wspomniano również o Higgledy Heroes – towarzyszach, którzy wspomogą nas nie tylko podczas walki, ale także w trakcie eksploracji świata, np. dając dostęp do nowych ścieżek.

Dodatkowo poruszono temat trybu Skirmish. W tym przypadku Evan wcieli się w dowódcę czterech jednostek składających się z postaci zrekrutowanych podczas przygody. Wykorzystamy je w większych potyczkach, za wygrywanie których otrzymywać mamy Kingdom Points – punkty pozwalające na budowanie nowych i rozbudowywanie już dostępnych budowli.

Czekamy zatem na premierę, by móc sprawdzić to całe dobro. Ni no Kuni II: Revenant Kingdom ukaże się na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Grę w naszym kraju wyda firma Cenega, ale będzie ona dostępna tylko w angielskiej wersji językowej.