Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2019, 12:14

Ni no Kuni 3 - powstanie nowa odsłona baśniowego cyklu RPG

Szef studia Level-5 poinformował, że nadchodzi trzecia odsłona Ni No Kuni, czyli cyklu japońskich RPG-ów w klimacie fantasy.

Wydane w zeszłym roku Ni no Kuni II: Revenant Kingdom nie będzie ostatnią odsłoną cyklu. - Ni no Kuni 3 - powstanie nowa odsłona baśniowego cyklu RPG - wiadomość - 2019-06-28
Wydane w zeszłym roku Ni no Kuni II: Revenant Kingdom nie będzie ostatnią odsłoną cyklu.

Mamy dobre wieści dla fanów serii Ni no Kuni. Akihiro Hino, czyli prezes odpowiedzialnego za nią studia Level-5, ogłosił, że trwają już prace nad nową odsłoną cyklu. Niestety, nie podał żadnych konkretów. Poinformował za to, że w planach jest również aplikacja mobilna powiązana z marką.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowało wydane na Nintendo DS w 2010 roku Ni No Kuni: Wrath of the White Witch. Rok później mocno ulepszona i rozbudowana wersja trafiła na PlayStation 3. Z kolei w 2018 r. otrzymaliśmy kontynuację w postaci gry Ni no Kuni II: Revenant Kingdom, która ukazała się na PC i PlayStation 4.

W tym roku fani marki mogą wypatrywać dwóch nowych atrakcji. Podczas targów E3 zapowiedziano Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered, czyli odświeżoną wersję pierwszej części serii. Produkcja ukaże się 20 września na PC i PlayStation 4. Tego samego dnia na Nintendo Switch trafi konwersja wspomnianego wcześniej pierwowzoru z PS3.

Ponadto 23 sierpnia na ekrany japońskich kin trafi pełnometrażowy film animowany Ni no Kuni. Na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się wersji anglojęzycznej tej produkcji.

Studio Level-5 nie koncentruje się wyłącznie na marce Ni no Kuni. W zeszłym tygodniu w Japonii zadebiutowała gra Yo-kai Watch 4, czyli pierwsza odsłona cyklu opracowana z myślą o Nintendo Switch. Trwają również prace nad piłkarskim Inazuma Eleven Ares, choć w przypadku tego projektu nie wiadomo, czy zdąży ukazać się w tym roku.

  1. Oficjalna strona serii Ni no Kuni