Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4
Okładka Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered (PC)

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered to odświeżona wersja popularnego japońskiego RPG-a z PlayStation 3. W porównaniu z pierwowzorem autorzy ulepszyli nie tylko grafikę, ale również rozgrywkę.

RPG | TPP | fantasy | reedycje/remastery/remaki | jRPG

Okładka Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered (PC)

data premiery gry:

20wrz2019

PC PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered to odświeżona wersja udanego RPG-a, który zadebiutował w 2010 r. na Nintendo 3DS. Rok później w rozszerzonej formie trafił na PlayStation 3 i to na tej edycji bazuje remaster. Zarówno za pierwowzór, jak i nowe wydanie odpowiada japońskie studio Level 5, znane z takich serii jak Professor Layton czy Yo-kai Watch.

Fabuła

Gra nie wprowadza żadnych zmian do fabuły pierwowzoru z PS3. Scenariusz opowiada historię chłopca imieniem Oliver, który podczas testowania nowego samochodu wyścigowego wpada do rzeki. Od śmierci ratuje go matka, ale kobieta wkrótce potem umiera. Rozpaczając po jej śmierci, Oliver wypłakuje się w pluszową maskotkę, którą otrzymał od niej w prezencie. Jego łzy ożywiają zabawkę i ta zaprasza go do magicznego świata.

W tej nowej krainie wszyscy ludzie z naszej rzeczywistości posiadają sobowtóra, który jest z nimi nierozerwalnie złączony. Chłopiec szybko odkrywa, że jego matka jest tutaj potężną czarodziejką walczącą ze złym magiem. Bohater postanawia dołączyć do tej walki, mając nadzieję, że pokonanie łotra przywróci życie jego rodzicielce.

Mechanika

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered to klasycznie zrealizowane japońskie RPG. Podczas zabawy eksplorujemy więc świat, prowadzimy rozmowy i podejmujemy się rozwiązywania zadań.

Rozgrywka kładzie duży nacisk na walkę. Produkcja oferuje hybrydowy system: w trakcie bitew postacie poruszają się w czasie rzeczywistym, ale akcje mogą wykonywać tylko co kilka sekund. W starciach kluczową rolę odgrywa magia. Ludzie są słabi fizycznie i najskuteczniejsze ataki wymagają wykorzystywania zaklęć oraz fantastycznych stworów posłusznych rozkazom gracza.

W porównaniu z pierwowzorem, Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered oferuje lekko ulepszoną rozgrywkę. Usunięto błędy techniczne i niedoróbki oraz poprawiono balans kampanii.

Kwestie techniczne

Pierwowzór zyskał sławę za sprawą przepięknej trójwymiarowej oprawy wizualnej wykonanej w kreskówkowym stylu. Autorzy współpracowali z legendarnym studiem filmowym Ghibli (m.in. Księżniczka Mononoke i Spirited Away: W krainie bogów) i grafika posiadała charakterystyczny styl tego zespołu.

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered posiada wszystkie te zalety, a dodatkowo autorzy upiększyli niektóre elementy grafiki oraz pozwolili na zabawę w wyższych rozdzielczościach, dzięki temu urokliwa kreskówkowa oprawa prezentuje się jeszcze lepiej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Wymagania sprzętowe Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 45 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 / Radeon HD 5750 lub lepsza
 • 45 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Ni no Kuni – Netflix pokaże animowaną adaptację serii jRPG
Ni no Kuni – Netflix pokaże animowaną adaptację serii jRPG

wiadomość4 stycznia 2020

NiNoKuni, czyli pełnometrażowy film animowany bazujący na popularnej serii gier jRPG, zadebiutuje w przyszłym tygodniu w serwisie Netflix.

Odświeżona wersja Ni no Kuni: Wrath of the White Witch z datą premiery
Odświeżona wersja Ni no Kuni: Wrath of the White Witch z datą premiery

wiadomość11 czerwca 2019

Firmy Bandai Namco i Level-5 oficjalnie zapowiedziały odświeżoną wersję Ni no Kuni: Wrath of the White Witch, która trafi na PC oraz PS4 20 września 2019 roku. Oprócz tego oryginalne wydanie z 2011 roku ukaże się na Nintendo Switch.

Tales of Arise i Ni no Kuni Wrath of the White Witch Remastered wyciekły przed E3 2019
Tales of Arise i Ni no Kuni Wrath of the White Witch Remastered wyciekły przed E3 2019

wiadomość8 czerwca 2019

Do sieci wyciekły informacje o projektach Tales of Arise oraz Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered, czyli dwóch grach jRPG, które firma Bandai Namco Entertainment najwyraźniej zamierza zapowiedzieć podczas targów E3 2019.

PC
PS4