Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2019, 08:59

autor: Adrian Werner

Tales of Arise i Ni no Kuni Wrath of the White Witch Remastered wyciekły przed E3 2019

Do sieci wyciekły informacje o projektach Tales of Arise oraz Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered, czyli dwóch grach jRPG, które firma Bandai Namco Entertainment najwyraźniej zamierza zapowiedzieć podczas targów E3 2019.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Tales of Arise - Tales of Arise i Ni no Kuni Wrath of the White Witch Remastered wyciekły przed E3 2019 - wiadomość - 2019-06-08
Tales of Arise

Elden Ring od studia From Software nie jest jedynym projektem firmy Bandai Namco Entertainment, który wyciekł przed E3 2019. Przez kilka godzin specjalna strona wydawcy przygotowana na tę imprezę była dostępna bez wymaganych wcześniej haseł. W rezultacie dowiedzieliśmy się, że na targach zapowiedziane zostaną również projekty Tales of Arise oraz Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered.

Tales of Arise

Tales of Arise to nowa odsłona popularnego cyklu japońskich RPG-ów, zapoczątkowanego przez grę Tales of Phantasia, wydaną w 1995 roku na konsoli SNES.

Fabuła gry obracać się będzie wokół dwóch planet - Dahna i Rena. Drugi z tych światów przez ostatnie kilkaset lat łupił pierwszy z cennych zasobów. Scenariusz opowie o losach grupy bohaterów pochodzących z różnych stron tego konfliktu.

Tales of Arise zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Zgodnie z tradycjami serii, będzie to RPG akcji z mocno kreskówkową grafiką. Przy tworzeniu projektu autorzy postawili na silnik Unreal Engine 4, a zabawę umilą animowane scenki przerywnikowe opracowane przez znane w branży anime studio Ufotable.

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered

Z kolei Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered to, zgodnie z tytułem, odświeżona wersja udanego RPG-a, który zadebiutował w 2010 r. na Nintendo 3DS. Spodziewamy się jednak, że autorzy bazować będą na ulepszonej konwersji wydanej rok później na PlayStation 3.

Nowe wydanie zmierza na pecety oraz PlayStation 4. Projekt zawita również na Nintendo Switch, ale tytuł tej wersji pozbawiony jest słowa „Remastered”, więc najpewniej zabraknie w nim ulepszeń graficznych z odświeżonego wydania i będzie to czysta konwersja z PS3.

  1. Bandai Namco Entertainment – strona oficjalna