Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2019, 08:21

autor: Adrian Werner

Elden Ring - nowe RPG od From Software i twórcy Gry o tron

Z wycieku gier, które firma Bandai Namco przywiezie na E3 2019, wynika, że studio From Software pracuje nad nowym RPG akcji. Gra otrzymała tytuł Elden Ring, a przy jej tworzeniu pomaga znany z Gry o tron pisarz George R.R. Martin.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Na czele projektu stoi Hidetaka Miyazaki, który w tym roku zachwycił nas grą Sekiro: Shadows Die Twice. - Elden Ring - nowe RPG od From Software i twórcy Gry o tron - wiadomość - 2019-06-08
Na czele projektu stoi Hidetaka Miyazaki, który w tym roku zachwycił nas grą Sekiro: Shadows Die Twice.

Kilka tygodni temu pisarz George R.R. Martin (autor m.in. książkowej sagi Pieśń lodu i ognia, przeniesionej na ekrany telewizorów w postaci serialu Gra o tron) zdradził, że konsultował przy grze tworzonej w Japonii. Plotki sugerowały wtedy, że może chodzić o jedną z nowych produkcji studia From Software. Teraz wiemy już, że te spekulacje były prawdziwe.

Firma Bandai Namco Entertainment przygotowała wiele ciekawych zapowiedzi na tegoroczne E3, ale wszystkie najważniejsze z nich wyciekły, zanim targi się rozpoczęły. Wśród nich znajduje się właśnie wspomniana gra, przy której pomaga George R.R. Martin. Produkcja otrzymała tytuł Elden Ring i powstaje w studiu From Software. W planach są wersje na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Na czele projektu stoi Hidetaka Miyazaki, który pełnił tę samą rolę przy produkcji Dark Souls, Bloodborne, Dark Souls III oraz Sekiro: Shadows Die Twice.

Na razie nie wiemy, kiedy Elden Ring zadebiutuje na rynku. Wciąż czekamy również na pierwsze screeny. Jedynym materiałem graficznym, który wyciekł, jest logo gry. Wiadomo, że będzie to RPG akcji osadzone w mrocznym świecie fantasy.

Obecność słowa „Ring” w tytule rodzi pytania, czy gra nie będzie w jakiś sposób powiązana z Eternal Ring, czyli starszym RPG studia From Software, które zadebiutowało w 2000 roku na konsoli PlayStation 2.

  1. From Software – strona oficjalna
  2. Bandai Namco Entertainment – strona oficjalna
Elden Ring - nowe RPG od From Software i twórcy Gry o tron - ilustracja #2