Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 stycznia 2020, 09:42

Ni no Kuni – Netflix pokaże animowaną adaptację serii jRPG

NiNoKuni, czyli pełnometrażowy film animowany bazujący na popularnej serii gier jRPG, zadebiutuje w przyszłym tygodniu w serwisie Netflix.

Film zadebiutował w sierpniu zeszłego roku w japońskich kinach. - Ni no Kuni – Netflix pokaże animowaną adaptację serii jRPG - wiadomość - 2020-01-04
Film zadebiutował w sierpniu zeszłego roku w japońskich kinach.

Mamy dobre wieści dla fanów serii Ni no Kuni. Firma Netflix poinformowała, że 16 stycznia tego roku w jej serwisie zadebiutuje pełnometrażowy film animowany bazujący na tej marce. Produkcja zatytułowana została po prostu NiNoKuni, a jej reżyserem jest Yoshiyuki Momose, który był animatorem przy produkcji wielu klasycznych produkcjach studia Ghibli, w tym Spirited Away: W krainie bogów.

Film opowiada historię dwóch nastolatków, którzy wyruszają do magicznej krainy, aby uratować życie swojej przyjaciółki. Fabuła produkcji nie stanowi bezpośredniej adaptacji gier z serii.

Przypomnijmy, że cykl zapoczątkowało wydane na Nintendo DS w 2010 r. Ni No Kuni: Wrath of the White Witch. Rok później mocno ulepszona i rozbudowana wersja trafiła na PlayStation 3. Z kolei w 2018 r. na PC i PlayStation 4 ukazała się druga część serii, czyli Ni no Kuni II: Revenant Kingdom.

We wrześniu ubiegłego roku na pecety i PS4 trafił remaster pierwszej odsłony, zatytułowany Ni no Kuni: Wrath of the White Witch Remastered. Równolegle na Nintendo Switch wydano konwersję pierwowzoru z PlayStation 3.

Obecnie odpowiedzialne za serię japońskie studio Level-5 pracuje już nad trzecią odsłoną cyklu. Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się jej premiery.

  1. Strona filmu w serwisie Netflix
  2. Oficjalna strona serii Ni no Kuni