Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2020, 14:45

autor: Froozyy

Disco Elysium grą roku redakcji GRYOnline.pl

Najlepszą grą 2019 roku według redakcji GRYOnline.pl zostało Disco Elysium, czyli debiutancki izometryczny RPG od estońskiego studia ZA/UM. Produkcja ta wyróżnia się na tle innych tytułów, wnosząc do gatunku powiew świeżości.

Jak co roku redaktorzy oraz współpracownicy GOL-a podjęli się niesamowicie trudnego zadania, czyli wybrania najlepszej gry minionych dwunastu miesięcy. Wybór nie był prosty, bowiem w 2019 roku ukazało się kilka naprawdę dobrych tytułów, ale tylko jeden z nich mógł stanąć na najwyższym miejscu podium. Zwycięska produkcja zachwyciła nas przede wszystkim świeżością, którą wniosła do gatunku gier RPG. Mowa oczywiście o Disco Elysium, czyli debiutanckim dziele estońskiego studia ZA/UM. Obszerną recenzję tego tytułu możecie znaleźć pod tym adresem, a jeśli jesteście ciekawi, jakie inne gry spodobały nam się w minionym roku, to zapraszamy tutaj.

Disco Elysium grą roku 2019 według redakcji GRYOnline. - Disco Elysium grą roku redakcji GRYOnline.pl - wiadomość - 2020-01-04
Disco Elysium grą roku 2019 według redakcji GRYOnline.

Warto także zaznaczyć, że Disco Elysium nadal cieszy się sporą popularnością na Steamie. Według danych z serwisu SteamSpy już prawie 300 tys. użytkowników zakupiło ten tytuł (dokładne liczby możecie znaleźć na poniższym screenie). Jest to imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że to debiutancka produkcja studia ZA/UM, a o grze przed jej premierą nie było zbyt głośno.

Disco Elysium zadebiutowało 15 października 2019 roku na komputerach osobistych wyłącznie na Steamie oraz GOG-u. Tytuł ma trafić na konsole Xbox One oraz PlayStation 4 w tym roku. Gra nie posiada polskiej wersji językowej, ale nie przeszkodziło to jej w zdobyciu popularności wśród polskich graczy.