Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2019, 18:12

autor: Froozyy

Odświeżona wersja Ni no Kuni: Wrath of the White Witch z datą premiery

Firmy Bandai Namco i Level-5 oficjalnie zapowiedziały odświeżoną wersję Ni no Kuni: Wrath of the White Witch, która trafi na PC oraz PS4 20 września 2019 roku. Oprócz tego oryginalne wydanie z 2011 roku ukaże się na Nintendo Switch.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
W Ni no Kuni przyjdzie nam również zagrać na Nintendo Switch. - Odświeżona wersja Ni no Kuni: Wrath of the White Witch z datą premiery - wiadomość - 2019-06-11
W Ni no Kuni przyjdzie nam również zagrać na Nintendo Switch.

Potwierdziły się przecieki sprzed kilku dni, za sprawą których dowiedzieliśmy się, że odświeżona wersja Ni no Kuni: Wrath of the White Witch zmierza na PC oraz PS4. Dzisiaj Bandai Namco oraz Level-5 oficjalnie zapowiedzieli, że nowe wydanie ukaże się 20 września 2019 roku. Poza tym oryginalna wersja gry z 2011 roku trafi w ten sam dzień na konsole Nintendo Switch.

Warto przypomnieć, że Ni no Kuni: Wrath of the White Witch to wydana w 2010 roku na konsolę Nintendo DS gra typu jRPG, która powstała przy współpracy z japońskim studiem animacji Ghibli. Wcielamy się w niej w 13-letniego chłopca, który przenosi się do magicznego świata, aby uratować swoją matkę oraz pokonać złego czarnoksiężnika. Gra urzeka swoją bogatą warstwą artystyczną oraz poruszającą historią. Doczekała się również portu na PS3, który ukazał się w 2011 roku. Przedstawia on inne zakończenie fabuły, więc warto wiedzieć, że to właśnie w odświeżoną wersję wydaną na konsolę PS3 przyjdzie nam zagrać. Remaster pozwoli na zabawę w lepszej rozdzielczości oraz poprawi wydajność gry.