Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2019, 17:47

autor: "Vergil"

Phil Spencer wyjaśnia, dlaczego Age of Empires 4 zabrakło na E3

Age of Empires 4 nie pojawiło się na targach E3, ale gra żyje i ma się dobrze. Tak wynika ze słów Phila Spencera z Microsoftu, który przy okazji chwali pracujący nad tym tytułem zespół Relic Entertainment i przekonuje, że projekt nie mógł trafić w lepsze ręce.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Jednym z „wielkich nieobecnych” targów E3 2019 była gra Age of Empires IV, nad którą pracuje zespół Relic Entertainment. O powody takiego stanu rzeczy redakcja serwisu PC Gamer zapytała Phila Spencera będącego niejako „twarzą” Xboksa. Jak się okazuje, proces produkcji tego tytułu idzie w doskonałym kierunku, jednak gigant z Redmond czeka na odpowiedni moment, by podzielić się z nami nowymi informacjami na jego temat.

Na szczęście nie będziemy musieli na długo zbroić się w cierpliwość, bo o czwartej odsłonie tego kultowego cyklu mamy usłyszeć jeszcze w tym roku. Jako że o istnieniu omawianego projektu dowiedzieliśmy się dwa lata temu podczas targów gamescom, można gdybać, że nowe konkrety na jego temat padną właśnie w Kolonii. Warto więc przypomnieć, że tegoroczna edycja niemieckich targów odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia.

Prace nad Age of Empires IV idą pełną parą. - Phil Spencer wyjaśnia, dlaczego Age of Empires 4 zabrakło na E3 - wiadomość - 2019-06-11
Prace nad Age of Empires IV idą pełną parą.

No dobrze, ale skoro Age of Empires IV ma się dobrze, ktoś mógłby zapytać, po co te „podchody”. Otóż omawiana produkcja, choć ważna dla Microsoftu, jest tylko jednym z jego „asów w rękawie”, a sam Spencer twierdzi, że na niedzielnej konferencji najbardziej podobało mu się to, czego... firma zdecydowała się nie pokazywać. Takie podejście do sprawy pozwala gigantowi z Redmond na budowanie napięcia „przez cały rok, a może nawet do następnego E3”.

Co zaś tyczy się współpracy ze studiem Relic Entertainment – ze słów Spencera wynika, że Age of Empires IV nie mogło trafić w lepsze ręce; ekipa „zrobiła najlepszą robotę” w kwestii tego, jaki kierunek powinna obrać ta produkcja. Inna sprawa, że po premierze Age of Empires: Definitive Edition społeczność skupiona wokół marki zaczęła się odradzać oraz służyć deweloperom i wydawcy sugestiami, dzięki czemu wciąż mogą „sporo się nauczyć”.

Age of Empires IV nie jest jedynym nadchodzącym projektem w obrębie serii. W niedzielę gigant z Redmond zaprezentował zwiastun gry Age of Empires II: Definitive Edition i ogłosił, że zagramy w nią jesienią. Poza tym w drodze jest jeszcze zremasterowana wersja trzeciej odsłony cyklu.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Age of Empires