Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Empires IV (PC)

Age of Empires IV PC

Czwarta pełnoprawna odsłona słynnego cyklu strategii czasu rzeczywistego, zaliczanych do jednych z najważniejszych przedstawicieli swojego gatunku.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | multiplayer | historyczne

PC Windows
Okładka Age of Empires IV (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Age of Empires IV jest kolejną odsłoną bestsellerowego cyklu gier strategicznych, nad którym pieczę sprawuje firma Microsoft. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, tworzonych przez zespół Ensemble Studios, produkcja została opracowana przez studio Relic Entertainment, czyli autorów dwóch pierwszych gier spod szyldu Homeworld, serii Warhammer 40,000: Dawn of War oraz cyklu Company of Heroes. Tytuł zadebiutował na platformie PC.

Mechanika

Age of Empires IV pozostaje wierne schematowi wypracowanemu przez swoich poprzedników – gracze stają więc na czele wybranej cywilizacji (do ich dyspozycji oddano nacje europejskie, azjatyckie oraz arabskie) i prowadzą ją przez kolejne etapy rozwoju. W trakcie zabawy pozyskujemy surowce, wznosimy kolejne budynki oraz wystawiamy do boju potężne i zróżnicowane armie.

Tryby gry

Oprócz wariantów rozgrywki dla pojedynczego gracza (kampania fabularna, gra swobodna) wydane na platformę PC Age of Empires IV oferuje rozbudowany tryb multiplayer, w ramach którego stajemy w szranki z dowódcami z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 646 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Age of Empires IV

odpowiednia dla każdego wieku

Age of Empires 4 na X019 - odliczanie do pokazu rozpoczęte?
Age of Empires 4 na X019 - odliczanie do pokazu rozpoczęte?

wiadomość8 listopada 2019

Na oficjalnej stronie Age of Empires rozpoczęło się odliczanie do rozpoczęcia „kolejnej przygody” ze strategiczną serią. Kończy się ono w dniu rozpoczęcia imprezy X019, na której ma zostać pokazane Age of Empires IV.

Wiemy, kiedy zobaczymy gameplay z Age of Empires 4
Wiemy, kiedy zobaczymy gameplay z Age of Empires 4

wiadomość22 sierpnia 2019

Firma Microsoft ujawniła, kiedy zobaczymy pierwszy gameplay z gry Age of Empires IV, nad którą pracuje studio Relic Entertainment. Jak się okazuje, prezentacja rozgrywki zbiegnie się z premierą Age of Empires II: Definitive Edition oraz londyńską imprezą X019.

Ponad milion osób wciąż gra w Age of Empires
Ponad milion osób wciąż gra w Age of Empires

wiadomość1 lipca 2019

Adam Isgreen, dyrektor kreatywny odpowiedzialny za cykl Age of Empires, stwierdził w wypowiedzi dla serwisu PCGamesN, że w gry ze wspomnianej serii każdego miesiąca gra przeszło milion osób.

Microsoft powołał studio do prac nad serią Age of Empires
Microsoft powołał studio do prac nad serią Age of Empires

wiadomość16 czerwca 2019

Podczas gdy uwaga graczy skupiona była na E3, Microsoft ogłosił stworzenie nowego studia, odpowiedzialnego wyłącznie za serię Age of Empires. Na jego czele stanie Shannon Loftis.

Phil Spencer wyjaśnia, dlaczego Age of Empires 4 zabrakło na E3
Phil Spencer wyjaśnia, dlaczego Age of Empires 4 zabrakło na E3

wiadomość11 czerwca 2019

Age of Empires 4 nie pojawiło się na targach E3, ale gra żyje i ma się dobrze. Tak wynika ze słów Phila Spencera z Microsoftu, który przy okazji chwali pracujący nad tym tytułem zespół Relic Entertainment i przekonuje, że projekt nie mógł trafić w lepsze ręce.