Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Empires IV (PC)

Age of Empires IV PC

Age of Empires 4 | AoE4

Czwarta pełnoprawna odsłona słynnego cyklu strategii czasu rzeczywistego, osadzona w średniowieczu. Za jej stworzenie odpowiedzialna jest ekipa Relic Entertainment, znana z takich serii jak Company of Heroes czy Warhammer 40,000: Dawn of War.

Strategiczne | RTS | średniowiecze | historyczne

PC Windows
Okładka Age of Empires IV (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Empires IV jest kolejną odsłoną bestsellerowego cyklu gier strategicznych, nad którym pieczę sprawuje firma Microsoft. W przeciwieństwie do poprzednich części serii, tworzonych przez zespół Ensemble Studios, produkcja została opracowana przez studio Relic Entertainment, czyli autorów dwóch pierwszych gier spod szyldu Homeworld, serii Warhammer 40,000: Dawn of War oraz cyklu Company of Heroes. Tytuł zadebiutował na platformie PC.

Mechanika

Age of Empires IV pozostaje wierne schematowi wypracowanemu przez swoich poprzedników – gracze stają więc na czele wybranej cywilizacji (do ich dyspozycji oddano nacje europejskie, azjatyckie oraz arabskie) i prowadzą ją przez kolejne etapy rozwoju. W trakcie zabawy pozyskujemy surowce, wznosimy kolejne budynki oraz wystawiamy do boju potężne i zróżnicowane armie.

Tryby gry

Oprócz wariantów rozgrywki dla pojedynczego gracza (kampania fabularna, gra swobodna) wydane na platformę PC Age of Empires IV oferuje rozbudowany tryb multiplayer, w ramach którego stajemy w szranki z dowódcami z całego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.2 / 10 na podstawie 748 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Age of Empires IV

12+

Age of Empires 4 jest już grywalne. Trwają testy i dopieszczanie RTS-a
Age of Empires 4 jest już grywalne. Trwają testy i dopieszczanie RTS-a

wiadomość31 grudnia 2020

Prace nad Age of Empires IV mają już dobiegać końca. Twórcy ujawnili, że projekt jest w pełni grywalny. Obecnie studio Relic Entertainment poświęca uwagę głównie testowaniu gry.

Age of Empires 4 bez krwi i przemocy, za to z częściową destrukcją otoczenia
Age of Empires 4 bez krwi i przemocy, za to z częściową destrukcją otoczenia

wiadomość11 grudnia 2019

Adam Isgreen z zespołu World’s Edge - dyrektor kreatywny Age of Empires IV - opowiedział w niedawnym wywiadzie prasowym o kilku aspektach powstającej produkcji. W rozmowie pojawiły się m.in. wątki krwi i brutalności oraz destrukcji otoczenia.

Age of Empires 4 – premiera dopiero w 2021 roku?
Age of Empires 4 – premiera dopiero w 2021 roku?

wiadomość20 listopada 2019

W sieci pojawiły się plotki sugerujące, że na Age of Empires IV poczekamy do 2021 r. Za to w przyszłym roku ma ukazać się Age of Empires III: Definitive Edition.

Age of Empires 4 bez mikropłatności
Age of Empires 4 bez mikropłatności

wiadomość18 listopada 2019

Dyrektor kreatywny Age of Empires 4 stwierdził, że gra nie będzie posiadała żadnego systemu mikropłatności. Możliwe natomiast, że doczekamy się dodatków - co ciekawe, nową zawartość mogą otrzymać także poprzednie odsłony cyklu.

Age of Empires 4 - okres historyczny, zasoby, 4K i inne
Age of Empires 4 - okres historyczny, zasoby, 4K i inne

wiadomość17 listopada 2019

W sieci pojawiło się kilka ciekawych informacji dotyczących Age of Empires IV - nowej odsłony kultowej serii RTS-ów. Produkcja zaoferuje realia zbliżone do drugiej części, ale zupełnie inne doświadczenie z rozgrywki.