Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2019, 10:35

Microsoft powołał studio do prac nad serią Age of Empires

Podczas gdy uwaga graczy skupiona była na E3, Microsoft ogłosił stworzenie nowego studia, odpowiedzialnego wyłącznie za serię Age of Empires. Na jego czele stanie Shannon Loftis.

Nowe Age of Empires w drodze. I to nie jedno. - Microsoft powołał studio do prac nad serią Age of Empires - wiadomość - 2019-06-16
Nowe Age of Empires w drodze. I to nie jedno.

Pozyskanie studia Double Fine Productions przez Microsoft zdecydowanie było jednym z ciekawszych wydarzeń podczas konferencji firmy na zakończonych niedawno targach E3 2019. Jak się jednak okazuje, to nie jedyny nowy zawodnik w drużynie giganta z Redmond. Podczas gdy gracze oglądali show w Los Angeles, Microsoft „po cichu” ogłosił założenie nowego studia, które będzie zajmować się wyłącznie serią Age of Empires. Na jego czele stanie Shannon Loftis, dyrektor generalna Microsoft Studios Publishing.

Możemy oczekiwać, że nadchodzą naprawdę dobre czasy dla popularnego cyklu strategii. Microsoft otwarcie przyznaje, że przygotował odpowiednie środki finansowe oraz zasoby ludzkie, by zagwarantować trwałość serii Age of Empires na PC. Jak na razie nowo powstałe studio nie ma jeszcze nazwy, ale pewnie poznamy ją podczas prezentacji któregoś z nadchodzących projektów. Przypomnijmy, że Age of Empires II: Definitive Edition (tworzone przez Forgotten Empires) ukaże się jesienią tego roku. Fani jednak wciąż wyczekują nowych informacji na temat Age of Empires IV, za które odpowiada Relic Entertainment. W drodze powinno być także Age of Empires III: Definitive Edition.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Age of Empires