Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2019, 14:26

Bethesda w końcu „dowiozła”. Płócienne torby Fallouta 76 dotarły do klientów

Po długim oczekiwaniu osoby, które zgłosiły się do firmy Bethesda jeszcze na przełomie ubiegłego i bieżącego roku, zaczęły otrzymywać obiecane im płócienne torby z edycji kolekcjonerskiej Fallouta 76.

Wszystko wskazuje na to, że „Canvas-Gate” w końcu dobiegła końca. / źródło: Eurogamer. - Bethesda w końcu „dowiozła”. Płócienne torby Fallouta 76 dotarły do klientów - wiadomość - 2019-06-16
Wszystko wskazuje na to, że „Canvas-Gate” w końcu dobiegła końca. / źródło: Eurogamer.

Jedna z najbardziej absurdalnych afer ubiegłego roku – sprawa jakości gadżetów dołączanych do kolekcjonerskiej edycji Fallouta 76 – po kilku miesiącach dobiega końca. Użytkownicy na portalu Twitter informują, że po okresie milczenia ze strony Bethesdy otrzymali w końcu porządną, płócienną wersję toreb, obiecaną im jeszcze w grudniu. Co prawda czas oczekiwania wydaje się nieco przydługi, ale po serii wpadek związanych z tym tytułem lepiej, że z zobowiązań wywiązano się późno niż wcale.

  1. Fallout 76 pół roku później – trochę lepiej, ale to wciąż pustkowie
  2. Kompendium wiedzy o grze Fallout 76
  3. Poradnik do gry Fallout 76

Cała afera rozkręciła się niedługo po premierze Fallouta 76, kiedy osoby, które zamówiły kosztującą 200 dolarów edycję Power Armor, zobaczyły, że materiał, z którego wykonano torby West Tek, to wcale nie płótno, a tani i kiepsko wyglądający ortalion. Sprawa szybko nabrała rozgłosu, a Bethesda zaczęła tłumaczyć się, że powodem takiego rozwiązania były zbyt wysokie koszta produkcji. W wyciszeniu kontrowersji z pewnością nie pomógł fakt, że znani youtuberzy otrzymali podobne upominki w zdecydowanie lepszej jakości za darmo, a także próby rekompensaty ze strony deweloperów, oferujących rozgoryczonym klientom wirtualną walutę w Falloucie 76 o równowartości 5 dolarów. Ostatecznie Bethesda poddała się i postanowiła, że wyśle ładniejsze i wykonane z odpowiedniego materiału przedmioty poszkodowanym graczom – a teraz, w sześć miesięcy po złożeniu tej obietnicy, gracze w końcu zaczęli otrzymywać takie wersje gadżetów, za jakie zapłacili.

Mamy szczerą nadzieję, że ten wydatek nie puści wydawcy z torbami (ba-dum-tss!).

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 76
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Fallout 76

Fallout 76