Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2018, 09:32

autor: Adrian Werner

Fallout 76 - Bethesda zmieniła zdanie i dostarczy płócienne torby

Bethesda ugięła się pod naporem krytyki. Firma ogłosiła, że posiadacze kosztującej 200 dolarów edycji Power Armor dostaną obiecane pierwotnie płócienne torby. Nie będą więc musieli zadowolić się ortalionowymi wersjami, które dołączono do tego wydania.

Posiadacze edycji kolekcjonerskiej jednak dostaną płócienną torbę. - Fallout 76 - Bethesda zmieniła zdanie i dostarczy płócienne torby  - wiadomość - 2018-12-04
Posiadacze edycji kolekcjonerskiej jednak dostaną płócienną torbę.
FALLOUT 76 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bethesda Game Studios
  2. Wydawca: Bethesda Softworks
  3. Gatunek: RPG/survival sandbox
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 14 listopada 2018 r.

Fallout 76 zapewnił studiu Bethesda serię katastrof. Gra zadebiutowała w fatalnym stanie technicznym, zebrała słabe recenzje i może sprowadzić na głowę firmy pozew zbiorowy. W zeszłym tygodniu doszła do tego afera wokół kiepskiej jakości torby w kosztującej 200 dolarów edycji kolekcjonerskiej Power Armor. Miała ona być wykonana z płótna, a w rzeczywistości gracze dostali ortalionowego potworka. Początkowo w ramach rekompensaty zaproponowano trochę wirtualnej waluty, ale wściekłość społeczności była tak duża, że twórcy w końcu ugięli się pod ciężarem krytyki. Ogłosili, że nabywcom wspomnianego specjalnego wydania zostaną wysłane zastępcze płócienne torby.

Posiadacze edycji kolekcjonerskiej Power Armor powinni udać się na stronę wsparcia technicznego Bethesdy i zgłosić tam chęć otrzymania torby. Należy to zrobić przed 31 stycznia 2019 roku.

Chęć naprawienia błędu cieszy, ale prawda jest taka, że twórcy nie mieli dużego wyboru. Graczy już zdenerwowanych całą awanturą dodatkowo rozsierdziła bowiem informacja, że Bethesda sprezentowała influencerom z serwisu YouTube wysokiej jakości plecaki z logo Fallouta 76. Fakt, że te osoby zostały potraktowane znacznie lepiej niż najbardziej oddani fani, był bardzo szkodliwy dla wizerunku firmy. Dodatkowy wydatek związany z wyprodukowaniem płóciennych toreb jest małą ceną za zminimalizowanie złego wrażenia.

Oczywiście, ten gest nie zmienia faktu, że Fallout 76 pozostaje mocno niedopracowaną produkcją. Co gorsza, problemy gry sięgają znacznie głębiej niż niedoróbki techniczne. Musi ona zostać gruntownie przebudowana, jeśli ma kiedykolwiek zaspokoić oczekiwania fanów. Ostatnie lata pełne były przykładów pokazujących, że jest to możliwe. No Man's Sky zostało uratowane dzięki serii wielkich aktualizacji z nową zawartością. Kiepski odbiór Diablo III został zmieniony przez patche i dodatek Reaper of Souls. Z kolei Final Fantasy XIV zostało zastąpione praktycznie kompletnie nową grą, nazwaną Final Fantasy XIV: A Realm Reborn. Powstaje jedynie pytanie, czy Bethesdę stać będzie na podobny wysiłek.

Przypomnijmy, że Fallout 76 zadebiutował 14 listopada w wersjach na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra została przyjęta chłodno i posiada średnią ocen na poziomie 53% według serwisu Metacritic. Produkcja nie zachwyciła również naszego redaktora, który wystawił jej notę 5.5/10.

  1. Oficjalna strona serii Fallout
  2. Recenzja gry Fallout 76 – zlepek wszystkiego i niczego
  3. Wszystko o Fallout 76