Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2018, 11:23

Pierwsze recenzje Fallout 76 – nieudany skok w bok

Premiera Fallout 76 odbyła się 14 listopada, jednak dopiero teraz do sieci zaczęły spływać pierwsze recenzje najnowszej produkcji od Bethesda Softworks. Wygląda na to, że koniec końców mamy do czynienia ze średnią produkcją, która nieudolnie stara się udawać MMO.

Czyżby 76 w tytule oznaczało górną granicę ocen z recenzji? - Pierwsze recenzje Fallout 76 – nieudany skok w bok - wiadomość - 2018-11-20
Czyżby 76 w tytule oznaczało górną granicę ocen z recenzji?
Fallout 76 w skrócie:
 1. Deweloper gry: Bethesda Softworks
 2. Wydawca: Bethesda Softworks
 3. Gatunek: sieciowa gra survivalowa
 4. Platforma: PC, Xbox ONE, PlayStation 4
 5. Data premiery: 14 listopada 2018 r.

Od premiery Fallout 76 minęło już kilka dni. W sieci pojawiają się pierwsze recenzje. Fani wędrowania po postapokaliptycznym świecie nie będą zachwyceni – nowa odsłona serii to nieudana próba przeniesienia dobrze znanego schematu rozgrywki w realia gry sieciowej. Recenzenci są zgodni, że najnowsza produkcja nie wyszła twórcom najlepiej. Średnia ocen w serwisie Metacritic na platformie PS4 wynosi 46 punktów. Zdaniem krytyków, nowy Fallout miał ogromny potencjał, ale nie został on w pełni wykorzystany. Główna fala krytyki dotyka idei gry pozbawionej postaci NPC. Pomysł, jakoby to gracze mieli za zadanie „tworzyć” żyjący świat, nie udał się, czego efektem jest pustka w lokacjach.

Często poruszaną kwestią są także problemy techniczne. Wielu recenzentów zwraca uwagę na nieprzystające wręcz podobieństwo do poprzedniej odsłony. Wykorzystanie rozwiązań wypracowanych przy produkcji Fallout 4 nie sprawdza się w tytule nastawionym na rozgrywkę multiplayer. Model strzelania nie został dopasowany do starć z innymi graczami, co często kończy się kuriozalnymi sytuacjami na polu bitwy. Duże zastrzeżenia budzą także wykonywane w trakcie gry misje, gdyż mamy do czynienia głównie z zadaniami typowymi dla gier sieciowych, w których gracz ma gdzieś iść i zabić określoną liczbę potworów. Pomimo tak dużej krytyki, da się zauważyć głosy, które wróżą Fallout 76 udaną przyszłość, o ile Bethesda wyeliminuje największe błędy oraz zadba o wprowadzanie nowej zawartości.

Fallout 76 – pierwsze oceny

 1. Playstation Universe – 7/10
 2. Hobby Consolas – 6,5/10
 3. GRY-Online.pl – 5,5/10
 4. GamesRadar+ – 5/10
 5. VideoGamer – 4/10
 6. Guardian – 4/10
 7. Push Square – 3/10
 8. TheSixthAxis – 3/10

Należy zaznaczyć, że pierwsze recenzje dopiero pojawiają się w sieci, więc na końcowy werdykt jak prezentuje się Fallout 76 trzeba jeszcze poczekać. Produkcja zadebiutowała 14 listopada tego roku i ukazała się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

 1. Oficjalna strona internetowa Fallout 76
 2. Kompendium wiedzy o Fallout 76