Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2018, 12:07

Fallout 76 sprowadzi na firmę Bethesda pozew zbiorowy

Szykuje się pozew zbiorowy przeciwko firmie Bethesda. Powodem mają być nieuczciwe praktyki handlowe, które stosowane są po to, aby uniemożliwić graczom pecetowym zwrot cyfrowej wersji gry Fallout 76, pomimo faktu, że fatalny stan techniczny powinien ich do tego uprawniać.

Osoby próbujące zwrócić cyfrową wersję pecetową odsyłane są z kwitkiem. - Fallout 76 sprowadzi na firmę Bethesda pozew zbiorowy - wiadomość - 2018-11-28
Osoby próbujące zwrócić cyfrową wersję pecetową odsyłane są z kwitkiem.
FALLOUT 76 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bethesda Game Studios
  2. Wydawca: Bethesda Softworks
  3. Gatunek: RPG/survival sandbox
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 14 listopada 2018 r.

Fallout 76 okazał się jednym z największych rozczarowań tego roku. Do problemów firmy Bethesda związanych z niedoróbkami technicznymi i kiepskimi recenzjami doszły teraz kłopoty natury prawnej. Wszystko za sprawą czynności mających utrudnić zwrot cyfrowej wersji pecetowej gry i odzyskanie wydanych na nią pieniędzy.

Fatalny stan techniczny Fallouta 76 sprawia, że wielu graczy postanowiło zwrócić grę. Gdy spróbował to zrobić jeden z nich, korzystający z ksywki ZPKane, początkowo dostał pozytywną odpowiedź i jedynie poproszono go o cierpliwość, tłumacząc, że w danym momencie transfer pieniędzy był niemożliwy. Dzień później dostał on kolejną wiadomość, tym razem zawierającą odmowę. Jako powód podano fakt, że pobrał on grę i tym samym, zgodnie z warunkami udzielenia licencji na korzystanie z oprogramowania, zrzekł się prawa do zwrotu.

Taki zapis budzi spore wątpliwości, więc nic dziwnego, że szybko znalazła się firma prawnicza (Migliaccio & Rathod LLP), która przymierza się do wytoczenia wydawcy pozwu zbiorowego. Zarzuca Bethesdzie stosowanie nieuczciwych praktyk handlowych i celowe wprowadzanie klientów w błąd. Obecnie kancelaria bada temat i szuka chętnych do dołączenia do tego pozwu.

Warto wspomnieć, że wśród graczy pojawiły się spekulacje, iż Bethesda przewidywała taki obrót rzeczy i był to jeden z powodów pominięcia dystrybucji w serwisie Steam, gdzie znacznie łatwiej jest użytkownikom przeprowadzić zwrot gry.

Przypomnijmy, że Fallout 76 ukazał się 14 listopada w wersjach na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra nie spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wydanie pecetowe posiada obecnie średnią ocen na poziomie 55% według serwisu Metacritic. Z konsensusem tym zgadza się nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 5.5/10.

Na razie twórcy nie podzielili się wynikami sprzedaży. Gra została jednak bardzo szybko przeceniona, co sugeruje, że radzi sobie na rynku gorzej niż zakładano.

  1. Oficjalna strona serii Fallout
  2. Recenzja gry Fallout 76 – zlepek wszystkiego i niczego
  3. Wszystko o Fallout 76