Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2018, 13:15

Bug w Fallout 76 uczynił gracza nieśmiertelnym

Jeden z użytkowników forum Reddit natrafił na kolejny kuriozalny bug w najnowszej produkcji studia Bethesda - Fallout 76. Błąd powoduje włączenie permanentnej nieśmiertelności.

Fallout 76 z kolejnym, zabawnym bugiem. - Bug w Fallout 76 uczynił gracza nieśmiertelnym - wiadomość - 2018-11-23
Fallout 76 z kolejnym, zabawnym bugiem.

W SKRÓCIE:

  1. bug w grze Fallout 76 powoduje włączenie trwałej nieśmiertelności;
  2. postaci gracza, który natrafił na problem nie zabiły nawet bomby atomowe;
  3. deweloperzy od tygodnia nie rozwiązali problemu. Jedyne wsparcie, które otrzymał omawiany użytkownik to typowa informacja o podstawowych krokach.

Użytkownik forum Reddit o ksywie Brogadyn natrafił na dość interesujący bug w grze Fallout 76. Powoduje on uaktywnienie permanentnej nieśmiertelności – tzw. trybu boga. Gracz nie precyzuje, w jaki sposób do tego doszło, jednak jest pewien, że jego bohatera nie może obecnie skrzywdzić absolutnie nic – wychodzi on bez szwanku nawet z eksplozji atomowych. Co gorsza, postać jest przez grę traktowana tak, jakby miała 0 punktów życia, przez co nie może skorzystać z niektórych funkcji (uniemożliwia to np. farmowanie mutacji).

Choć pozornie sprawa jest dość zabawna, pierwszemu nieśmiertelnemu Wirginii Zachodniej wcale nie jest do śmiechu. Nieszczęsny błąd kompletnie zrujnował mu zabawę z najnowszą produkcją Bethesda Softworks. Co gorsza, choć deweloperzy wiedzą o problemie od tygodnia (wówczas został założony tzw. ticket z prośbą o pomoc), dotychczas udzielili jedynie typowej odpowiedzi, sugerującej sprawdzenie statusu postaci i innych podstawowych kwestii.

Musiałem się ograniczyć do nudniejszych aktywności, ponieważ nie chcę, aby eksploracja, lub aspekt PvP zostały zrujnowane przez mój tryb nieśmiertelności. Denerwujące jest to, że w pewnym momencie będę mógł po prostu przestać się przejmować, czy mogą go naprawić – moja postać jest obecnie prawie na setnym poziomie i właśnie dobiła do limitu. Więc co mam, do diabła, robić, poza czynieniem całej zawartości gry trywialną? Jestem naprawdę sfrustrowany i nie mam pojęcia, co zrobić. Wydaje mi się, że nie mogą nawet zabić mojej postaci na moje życzenie, a przynajmniej o tym nie wspomnieli, choć tak naprawdę to o to praktycznie błagałem w tickecie. Ale nie jestem pewien, czy odpowiedziała mi osoba, czy po prostu jakiś automat – skarży się sfrustrowany gracz.

Omawiany bug dołącza do całej kolekcji kuriozalnych problemów Fallouta 76 (część na szczęście została już naprawiona). Na liście znaleźć można takie cuda, jak wiązanie prędkości ataku z liczbą wyświetlanych klatek animacji, usuwanie wszystkich plików gry, albo też – dla odmiany – całkowite uniemożliwienie ich usunięcia, nawet po odinstalowaniu gry. Biorąc pod uwagę mnogość problemów i ogólny stan omawianej produkcji, radzimy Brogadynowi uzbroić się w cierpliwość. Sugerujemy też wypróbowanie czosnku, osikowych kołków oraz dekapitacji.

There can be only one.
There can be only one.
  1. Fallout 76 – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Fallout 76 – zlepek wszystkiego i niczego