Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2018, 12:20

autor: AlexB

Kolejny projekt nowego wyglądu Steama trafił do sieci

W sieci pojawiły się screeny prezentujące domniemany nowy wygląd platformy Steam. Według Pavela Djundika, twórcy stron SteamDB oraz SteamStatus, pochodzą one z prezentacji, która odbyła się w styczniu tego roku.

Od czasu do czasu w sieci pojawiają się plotki dotyczące zmiany wyglądu Steama, nad którą ponoć pracuje firma Valve. Ich kolejną porcję dostarczył na Twitterze Pavel Djundik, twórca stron SteamDB oraz SteamStatus, specjalizujący się w przekopywaniu danych. Opublikował on screeny, na których możemy zobaczyć domniemaną nową szatę graficzną platformy firmy Valve, która według jego słów została przygotowana na potrzeby prezentacji w styczniu tego roku.

Trzeba przyznać, że zmiany są dość drastyczne. Jak możemy zobaczyć na powyższym obrazku, zniknął między innymi panel Najnowsze wiadomości. Zamiast niego pojawiły się prace stworzone przez społeczność, takie jak screeny czy filmiki. Zmian doczekał się również sposób prezentacji liczby zdobytych osiągnięć, kart, przedmiotów czy znajomych posiadających i bawiących się aktualnie w tytule. Widoczna jest także opcja oglądania rozgrywki oraz kółko zębate, po kliknięciu na które prawdopodobnie będziemy mogli zmienić różne właściwości produkcji.

Kiedy w końcu doczekamy się nowego wyglądu platformy Steam? - Kolejny projekt nowego wyglądu Steama trafił do sieci - wiadomość - 2018-11-27
Kiedy w końcu doczekamy się nowego wyglądu platformy Steam?

Jak słusznie zauważył Djundik, zaprezentowane przez niego screeny dość znacząco różnią się od tych, które można było podziwiać niemal dwa lata temu dzięki SteamDB. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że najpewniej istniało bądź wciąż istnieje kilka koncepcji tego, jak będzie wyglądał Steam w przyszłości. Oznacza to zatem, że ten, który zaczął ostatnio krążyć po sieci, również nie musi być ostateczny. Na wszelkie potwierdzenia musimy poczekać do oficjalnych zapowiedzi.

W każdym razie, na nowy wygląd Steama jeszcze trochę poczekamy. Zanim to nastąpi, możemy zająć się rzeczami bieżącymi, jak wielka jesienna wyprzedaż na platformie firmy Valve, która zakończy się dziś o 19:00 czasu polskiego. Warto też pamiętać, że trwają nominacje do Nagród Steam 2018. Więcej na ich temat przeczytacie w tej wiadomości.