Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2018, 12:30

Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018

Ruszyły nominacje do Nagród Steam. Do 27 listopada każdy zainteresowany będzie mógł zgłaszać swoich faworytów w ośmiu kategoriach. Produkcje, które otrzymają najwięcej głosów, powalczą o wyróżnienia podczas świątecznej wyprzedaży.

Które gry będą tryumfatorami tegorocznej edycji Nagród Steam? - Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018 - wiadomość - 2018-11-22
Które gry będą tryumfatorami tegorocznej edycji Nagród Steam?

Wczoraj na platformie firmy Valve wystartowała jesienna wyprzedaż, a to oznacza, że ruszyły również nominacje do znanych i lubianych przez wielu Nagród Steam. Przez najbliższe pięć dni, czyli do wtorku 27 listopada, do godziny 19:00 czasu polskiego każdy użytkownik może zgłosić dowolną produkcję, która jego zdaniem najbardziej zasługuje na wygraną w danej kategorii. Tych jest łącznie osiem. Wśród nich znajdziemy zarówno bardziej konwencjonalne wyróżnienia, na przykład dla Gry roku (Game of the year) czy Gry VR roku, jak i skonstruowane wyraźnie z przymrużeniem oka – tu możemy wymienić chociażby nagrodę dla Najlepszej zabawy z maszyną. Pełną listę kategorii, wraz z oficjalnymi opisami, znajdziecie poniżej.

Gra roku (Game of the year)

Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018 - ilustracja #2

Może to zasługa wciągającej rozgrywki albo trzymającej w napięciu historii, dobrze napisanych postaci, nieskazitelnej wizji całości czy też uzależniającego trybu wieloosobowego. Niezależnie od powodu, tegoroczny zwycięzca w kategorii gry roku stał się klasykiem już w momencie wydania.

Gra VR roku

Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018 - ilustracja #3

VR to Dziki Zachód projektowania gier. To pozbawione zasad terytorium niepowstałych jeszcze standardów, gdzie wszystko może się zdarzyć. Zwycięzca tej nagrody nie tylko stworzył coś strasznie przyjemnego, ale również stał się pionierem wytyczającym szlak do przyszłości tego formatu rozrywki.

Owoc miłości

Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018 - ilustracja #4

Z tej gierki żadna nowość, a członkowie zespołu stojącego za nią zdążyli już wyhodować brody, których nie powstydziłby się rasowy czarodziej. Ale że rodzice z nich na medal, to wciąż wspierają swoje dziecko, wydając nowe aktualizacje po tych wszystkich latach.

Najlepszy producent

Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018 - ilustracja #5

Czy to poprzez współpracę z fanami, stworzenie czegoś kompletnie nieoczekiwanego albo spełnienie obietnicy wydania naprawdę świetnej gry – to studio trafiło prosto w dziesiątkę w 2018.

Najlepsze otoczenie

Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018 - ilustracja #6

Wszystkie te pełne rozmów przerywniki filmowe, wszystkie te przypomnienia, by wziąć kolejną apteczkę. Bądźmy szczerzy: postacie są przereklamowane. Zwycięzca tej kategorii pokazuje, że czasami otoczenie opowiada lepszą historię niż tysiąc gadatliwych bohaterów.

Razem raźniej

Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018 - ilustracja #7

Istnieją gry, które po prostu nie są takie same, gdy gra się w nie w pojedynkę. Może potrzebujesz znajomego, który osłoni ci plecy. Może potrzebujesz znajomego, by wbić mu nóż w plecy. Tak czy inaczej, uciecha czeka na tych, którzy zbiorą znajomych, by zagrać w te gry.

Najlepsza historia alternatywna

Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018 - ilustracja #8

Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie. Ci, którzy dobrze ją pamiętają, ale wolą ją napisać po swojemu, skazani są na otrzymanie tej nagrody w 2018 roku za najciekawsze majstrowanie przy książkach historycznych.

Najlepsza zabawa z maszyną

Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018 - ilustracja #9

Nieważne, czy chodzi o osobówkę, ciężarówkę, robota czy inny bulbulator – zwycięzca tej nagrody pracował na pełnych obrotach, tworząc niezapomniane chwile, które były możliwe dzięki maszynom.

Gry (lub w jednym przypadku twórcy), które zdobędą najwięcej nominacji, przejdą do kolejnego etapu, czyli ostatecznego głosowania, które tradycyjnie rozpocznie się w grudniu podczas wyprzedaży świątecznej. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostaną wyłonieni w lutym przyszłego roku.

Obok nominacji do Nagród Steam, na platformie firmy Valve trwa również jesienna wyprzedaż. - Ruszyły nominacje do Nagród Steam 2018 - wiadomość - 2018-11-22
Obok nominacji do Nagród Steam, na platformie firmy Valve trwa również jesienna wyprzedaż.

Aby dodatkowo zachęcić graczy do zabawy, przygotowano cztery zadania - „Nominuj przynajmniej 1 grę”, „Nominuj grę w każdej kategorii”, „Zagraj w nominowaną przez siebie grę” oraz „Zrecenzuj lub zaktualizuj istniejącą recenzję nominowanej przez siebie gry”. Za wykonanie każdego otrzymujemy kolejny stopień osiągnięcia Członek Komitetu Nominacji Nagród Steam.

Jeśli jesteście ciekawi, jakie były kategorie i które gry zwyciężyły w ubiegłym roku, zapraszamy do zapoznania się z tym tekstem.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej