Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2018, 13:15

Październikowe SuperData - rekordowe Call of Duty: Black Ops 4

Firma SuperData opublikowała zestawienia najbardziej dochodowych gier w dystrybucji cyfrowej za październik tego roku. Na konsolach był to rekordowy miesiąc, głównie dzięki premierom Call of Duty: Black Ops IIII oraz Red Dead Redemption II.

Cyfrowa wersja Red Dead Redemption II znalazła 4 mln nabywców w pierwszym tygodniu na rynku. - Październikowe SuperData - rekordowe Call of Duty: Black Ops 4 - wiadomość - 2018-11-22
Cyfrowa wersja Red Dead Redemption II znalazła 4 mln nabywców w pierwszym tygodniu na rynku.

Grupa analityczna SuperData opublikowała raport z październikowymi wynikami dystrybucji cyfrowej na rynku gier. Niestety, firma od pewnego czasu unika podawania przychodów całej branży, więc najciekawszym elementem są listy najlepiej zarabiających tytułów na poszczególnych platformach.

Gracze kupili 4 miliony cyfrowych egzemplarzy Red Dead Redemption II w pierwszym tygodniu od premiery, z czego 67% przypadło na wersję na PlayStation 4. Przypomnijmy, że w ciągu ośmiu pierwszych dni na rynku gra znalazła 17 mln nabywców, co pokazuje, że fani tego przeboju preferują wydania pudełkowe.

Doskonale poradziło sobie również Call of Duty: Black Ops IIII, którego sprzedaż cyfrowa w październiku przekroczyła 4,2 mln egzemplarzy, co jest najlepszym miesięcznym wynikiem w kategorii konsolowej. Gracze pecetowi wciąż stanowili niewielką część społeczności tej gry, ale ta grupa była znacznie bardziej liczna niż przy okazji zeszłorocznej odsłony. Pokrywa się to z informacjami z raportu finansowego firmy Activision, według których tegoroczna odsłona sprzedaje się na pecetach trzykrotnie szybciej niż Black Ops III.

Październikowe przychody Fortnite: Battle Royale były dwudziestokrotnie wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, choć wciąż mniejsze niż w rekordowym dla tego tytułu lipcu tego roku. Wyraźny jest za to trend spadkowy Overwatch oraz Grand Theft Auto Online, które poradziły sobie w minionym miesiącu znacznie gorzej niż we wrześniu tego roku oraz w październiku 2017 r.

Tradycyjnie, najciekawszym elementem raportu SuperData były zestawienia najpopularniejszych gier października. Analizując je, należy pamiętać, że wszystkie poniższe listy są ustawione według przychodów, a nie liczby kupionych egzemplarzy lub pobranych aplikacji.

Gry pecetowe

#

Gra:

1.

Dungeon Fighter Online

2.

League of Legends

3.

Crossfire

4.

Fantasy Westward Journey Online II

5.

Fortnite: Battle Royale

6.

Call of Duty: Black Ops IIII

7.

World of Warcraft

8.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

9.

World of Tanks

10.

Assassin’s Creed Odyssey

Gry konsolowe

#

Gra:

1.

Call of Duty: Black Ops IIII

2.

Red Dead Redemption II

3.

Fortnite: Battle Royale

4.

FIFA 19

5.

Assassin’s Creed Odyssey

6.

NBA 2K19

7.

Marvel’s Spider-Man

8.

FIFA 18

9.

Call of Duty: WWII

10.

Forza Horizon

Gry mobilne

#

Gra:

1.

Honour of Kings/Arena of Valor

2.

Pokemon GO

3.

QQ Speed

4.

Candy Crush Saga

5.

Monster Strike

6.

Fate/Grand Order

7.

Clash of Clans

8.

Clash Royale

9.

Toon Blast

10.

Knives Out

  1. SuperData – strona oficjalna