Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2018, 20:21

autor: Serek

Star Wars Jedi Fallen Order - przecieki dotyczące fabuły gry

W sieci znalazło się kilka interesujących informacji dotyczących gry Star Wars Jedi: Fallen Order, za produkcję której odpowiada studio Respawn Entertainment. Przecieki pochodzą z forum Reddit, dlatego ich wiarygodność może pozostawiać wiele do życzenia. Co więcej, plotki dotyczą także filmu oraz seriali w świecie Gwiezdnych wojen.

Czego możemy się spodziewać po nowej grze Respawn Entertainment? - Star Wars Jedi: Fallen Order - przecieki dotyczące fabuły gry - wiadomość - 2018-12-03
Czego możemy się spodziewać po nowej grze Respawn Entertainment?

Podczas gdy miłośnicy kinowej sagi o rodzinie Skywalkerów czekają z utęsknieniem na ostatnią część trzeciej trylogii, fani multimedialnej rozgrywki z wypiekami na twarzy wyczekują kolejnych informacji o projekcie firmy Respawn Entertainment. Produkcja, znana jako Star Wars Jedi: Fallen Order, wciąż owiana jest tajemnicą. Ale od czego jest Reddit? Jeden z użytkowników popularnego forum napisał, że był uczestnikiem prezentacji marketingowej Disneya poświęconej marce Gwiezdnych wojen, na której organizatorzy przedstawili plany dotyczące franczyzy na 2019 rok.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Z tego co napisał użytkownik o pseudonimie u/Xyzsvtabc, wynika że Star Wars Jedi: Fallen Order miałoby zadebiutować w listopadzie 2019 roku, a akcja osadzona ma być około pięć lat po wydarzeniach znanych z Zemsty Sithów. Głównym bohaterem ma być młody padawan imieniem Cal (autor posta zapomniał nazwiska protagonisty), który cudem uniknął gniewu Lorda Vadera i jest jednym z nielicznych ocalałych czystkę Jedi. Niestety, plotka nie mówi o tym, jakiej chłopak jest rasy, czy też wybór pochodzenia postaci będzie możliwy na początku gry (co raczej mało prawdopodobne). Mentorką młodego padawana miałaby być kobieta zwana Ceres, czyli prawdopodobnie nowa postać w uniwersum. Ponadto twórcy zdecydowali się pokazać wiele grafik koncepcyjnych i art-worków.

Kolejną ciekawą informacją jest to, że nasz główny bohater ma spotkać na swojej drodze postaci znane chociażby z komiksów. Autor posta wspomina także o gościnnym występie Siódmej oraz Dziewiątej Siostry, czyli Inkwizytorek, które możecie kojarzyć z serialu Star Wars: Rebelianci.

Jeżeli rzeczywiście Star Wars Jedi: Fallen Order miałoby ukazać się za niespełna rok, to niedługo możemy spodziewać się kolejnych informacji, tym razem z oficjalnego źródła. Poza tym, że gra powstaje i jest tworzona przez ludzi odpowiedzialnych za Titanfalla 2, niestety niewiele wiemy. Biorąc pod uwagę, że podczas telekonferencji poświęconej wynikom Electronic Arts w trzecim kwartale 2018 roku, prezes Andrew Wilson zdradził, że Respawn Entertainment ma w planach wydanie więcej niż jednej gry w 2019 roku, to kto wie, czy przeciek nie okaże się prawdziwy.

Marka Gwiezdnych wojen (uwaga, możliwe spojlery)

Gwiezdne wojny: Epizod IX

Warto wspomnieć, że temat Star Wars Jedi: Fallen Order nie był jedynym poruszonym przez użytkownika forum. Jako że ten uczestniczył (o ile przeciek jest prawdziwy) w prezentacji marketingowej dotyczącej całej marki, to musiały się tam również znaleźć informacje o filmach i serialach. Według plotki akcja Epizodu IX ma się toczyć rok po wydarzeniach znanych z Ostatniego Jedi. Punktem kulminacyjnym filmu ma być pojedynek pomiędzy Kylo Renem oraz Rey. Świeżo upieczony przywódca Najwyższego Porządku ma ponownie nosić swój charakterystyczny hełm, tym razem „stuningowany” o czerwone elementy. Jeżeli tęskniliście za duetem robotów znanych z oryginalnej trylogii, to może ucieszy Was informacja, że BB8 również ma dostać swojego „przyjaciela” - niewielkiego droida Bio. Podobnie jak przy okazji prezentacji gry, twórcy także pokazali, jak pisze użytkownik forum, „masę art-worków”.

Fabuła The Mandalorian

W planach jest serial nazwany The Mandalorian, za którego odpowiedzialność ma wziąć kilku reżyserów. Fabuła ma opowiadać o losach Mandalorianina, który podczas jednej ze swoich misji decyduje się ocalić dziecko, będące jego celem, co jest złamaniem restrykcyjnego kodeksu honorowego ludu wojowników. Widzowie mają śledzić rozwijającą się między mężczyzną a dzieckiem relację.

Czy tak rzeczywiście będzie wyglądał główny bohater serialu? Źródło: Lucasfilm/Disney
Czy tak rzeczywiście będzie wyglądał główny bohater serialu? Źródło: Lucasfilm/Disney

Trzeba oczywiście pamiętać, że wszystkie podane wyżej informacje pochodzą z niepewnego źródła, dlatego w żaden sposób nie są zobowiązujące. Z drugiej strony, zarówno w branży wirtualnej rozrywki, jak i filmowej, zdarzały się przypadki, że przecieki zdradzały faktyczny stan rzeczy. Pozostaje tylko czekać na więcej szczegółów, tym razem potwierdzonych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry