Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2018, 10:20

autor: Aquma

Twórcy Titanfall planują wydać dwie gry w przyszłym roku?

W czasie telekonferencji poświęconej wynikom Electronic Arts w trzecim kwartale 2018 r., prezes Andrew Wilson poinformował, że w 2019 r. możemy się spodziewać więcej niż jednej gry od studia Respawn Entertainment.

Respawn Entertainment dostarczy dwie gry w 2019 roku? - Twórcy Titanfall planują wydać dwie gry w przyszłym roku? - wiadomość - 2018-10-31
Respawn Entertainment dostarczy dwie gry w 2019 roku?

W SKRÓCIE:

  1. w okresie świątecznym 2019 roku najprawdopodobniej ukażą się dwa tytuły Respawn Entertainment;
  2. wiemy, że studio pracuje nad Star Wars Jedi: Fallen Order, Titanfall 3 oraz nieznaną grą dedykowaną rzeczywistości wirtualnej (konkretniej goglom Oculus Rift)
  3. Andrew Wilsonowi najprawdopodobniej chodzi o Fallen Order oraz produkcję tworzoną z myślą o VR.

W czasie telekonferencji podsumowującej wyniki osiągnięte przez Electronic Arts w minionym kwartale prezes firmy – Andrew Wilson – ogłosił, że znajdujące się w posiadaniu EA studio Respawn Entertainment (autorzy obydwu części Titanfall) dostarczy więcej niż jedną grę w 2019 roku. Nie da się jednak wykluczyć, że było to zwykłe przejęzyczenie.

Mamy w drodze nowe projekty, wliczając w to gry od Respawn, które planowo zadebiutują w przyszłym sezonie świątecznym – powiedział Andrew Wilson.

Omawiany deweloper pracuje obecnie nad kilkoma tytułami, o których słyszeliśmy. Pierwszym jest zapowiedziany w czasie tegorocznych targów E3, tajemniczy projekt Star Wars Jedi: Fallen Order, o którym na razie wiemy niestety bardzo niewiele – będzie to przygodowa gra akcji z elementami RPG, osadzona w czasach pomiędzy filmami Zemsta Sithów i Nowa nadzieja. Premiera gry ma się odbyć właśnie w okresie świątecznym przyszłego roku, w okolicach kinowego debiutu epizodu IX. Nie jest też tajemnicą, że wydawca bardzo potrzebuje jakiegoś sukcesu w ramach marki Gwiezdne wojny, którym mógłby się pochwalić przed Disneyem, by poprawić relacje nadszarpnięte zamieszaniem wokół Battlefronta 2 (oraz gwiezdnowojennego tytułu od Visceral Games) – dlatego też Fallen Order wydaje się być pewniakiem.

Nieco bardziej problematyczna jest sytuacja Titanfall 3. Niedługo po nabyciu studia Respawn Entertainment EA potwierdziło co prawda, że pomimo kiepskiej sprzedaży „dwójki” (skądinąd świetnie ocenianej) w produkcji znajduje się trzecia część tego cyklu strzelankowego. O tytule na razie jest jednak kompletnie cicho. Wydaje się wątpliwe, by deweloperzy z omawianego studia pracowali równocześnie nad dwiema dużymi grami – dlatego też sądzę, że premiery Titanfall 3 należy się spodziewać najwcześniej w 2020 roku.

O jaki inny tytuł może więc chodzić prezesowi Electronic Arts? Warto przypomnieć, że Respawn ma w zanadrzu jeszcze umowę z firmą Oculus Rift, która pozostaje w mocy pomimo nabycia studia przez EA. Jej przedmiotem jest nieznana nam na razie gra dedykowana technologii wirtualnej rzeczywistości. Produkcje tworzone z myślą o VR najczęściej są niewielkie – projekt stanowiłby więc idealne dopełnienie dla dużego tytułu z uniwersum Gwiezdnych wojen.

  1. Electronic Arts – strona oficjalna
  2. Respawn Entertainment – strona oficjalna