Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2016, 20:05

autor: Draug

Respawn Entertainment robi przygodową grę akcji w świecie Star Wars

Studio Respawn Entertainment ujawniło, że na mocy porozumienia z firmą Electronic Arts tworzy przygodową grę akcji z widokiem TPP reprezentującą markę Star Wars. Wygląda na to, że tym samym doczekaliśmy się oficjalnego ujawnienia projektu twórców Titanfall, o którym pisaliśmy już kilka miesięcy temu.

Jakie informacje o przygodowej grze akcji Star Wars od Respawn Entertainment wyciekły do tej pory?
  • Pełny tytuł: ?
  • Informacje o rozgrywce: nacisk na akcję, elementy RPG (klasy i rozwój postaci), narracja przez otoczenie
  • Inne informacje: skala AAA, pieczę nad projektem sprawuje Stig Asmussen (reżyser God of War III)
  • Technologia: Unreal Engine 4
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Termin premiery: ?

Tak jak rok temu o tej porze podziwialiśmy pierwszy pełnoprawny zwiastun Star Wars: Battlefront, również dzisiejszy dzień Gwiezdnych Wojen musiał przynieść jakieś ekscytujące wieści (i to ciekawsze niż udostępnienie wersji próbnej Battlefronta na Originie czy wysyp cyfrowych promocji). I tak jest w istocie. Firma Electronic Arts poinformowała, że studio Respawn Entertainment – znane z serii sieciowych strzelanek Titanfall – tworzy przygodową grę akcji z widokiem trzecioosobowym, która zostanie osadzona w świecie Star Wars. I choć na tym ujawnione dziś oficjalne informacje się kończą, przypuszczalnie wiemy już o tym projekcie więcej, niż mogłoby się wydawać. Od początku bieżącego roku zdarzyło nam się bowiem kilka razy pisać o ofertach pracy u wspomnianego dewelopera, które dotyczyły właśnie tajemniczej produkcji z gatunku action-adventure. Czy mogłoby chodzić o dwa różne tytuły? Jest to bardzo wątpliwe, biorąc pod uwagę, że Respawn zatrudnia obecnie „tylko” ok. 90 osób, a ma na głowie jeszcze tak duży projekt jak Titanfall 2.

Czyżby wreszcie szykowała się pociecha po nieodżałowanym Star Wars 1313? - Respawn Entertainment robi przygodową grę akcji w świecie Star Wars - wiadomość - 2016-05-04
Czyżby wreszcie szykowała się pociecha po nieodżałowanym Star Wars 1313?

Zatem jeśli wierzyć dotychczasowym przeciekom, będziemy mieli do czynienia z tytułem AAA, który ukaże się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Formułę rozgrywki charakterystyczną dla przygodowych gier akcji (z naciskiem na akcję, obejmującą chociażby walki z bossami) urozmaicą ponoć elementy RPG, takie jak podział na klasy postaci czy system rozwoju bohatera. Silny nacisk położony zostanie na warstwę fabularną, a wysoki poziom oprawy graficznej powinna zapewnić technologia Unreal Engine 4. Warto też wspomnieć, że gra powstaje pod okiem Stiga Asmussena – jednego z czołowych współtwórców serii God of War.

Natomiast pojęcia nie mamy, niestety, kiedy omawiany projekt trafi na rynek. Biorąc pod uwagę, że informacje o nim wyciekły całkiem niedawno, a Respawn Entertainment wciąż ma do wypełnienia sporo wakatów w zespole pracującym nad tym tytułem, najpewniej na premierę przyjdzie nam poczekać co najmniej do 2017 roku (albo dłużej).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon