Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2016, 12:30

autor: Entelarmer

Nowa marka Respawn Entertainment wykorzysta Unreal Engine 4

Studio Respawn Entertainment kontynuuje nabór do prac nad niezapowiedzianą przygodową grą akcji z widokiem TPP. W ostatnich ogłoszeniach ujawniono, że produkcja powstaje na bazie silnika Unreal Engine 4.

Nad Titanfall 2 pracuje kilkudziesięciu twórców, ale studio rekrutuje też do prac nad nowym projektem. - Nowa marka Respawn Entertainment wykorzysta Unreal Engine 4 - wiadomość - 2016-03-30
Nad Titanfall 2 pracuje kilkudziesięciu twórców, ale studio rekrutuje też do prac nad nowym projektem.

Obecnie studio Respawn Entertainment zajmuje się kontynuacją futurystycznej strzelaniny Titanfall z 2014 roku, przy czym w pracach bierze udział około 90 pracowników. Jednak od początku roku wiadomo, że zespół pracuje także nad zupełnie nową marką – przygodową grą akcji z widokiem TPP. Kolejne, acz nieliczne informacje ujawnia nowa oferta pracy, zamieszczona na oficjalnej stronie studia (a także w serwisie Gamasutra). Na pewno nie będzie to pomniejsza produkcja, jako że wśród zamieszczonych wymagań wymieniono udział w pracach nad wydaną grą kategorii AAA. Wygląda też na to, że tytuł będzie napędzany przez silnik Unreal Engine 4. Niestety, nadal nie wiemy, czym dokładnie ma być owa produkcja. Wiadomo jedynie, że z pewnością nie zabraknie w niej broni oraz pojazdów, a akcja zostanie osadzona w czasach współczesnych lub przyszłości – o ile wszystkie obecne ogłoszenia dotyczą tego samego projektu. W świecie gry najwyraźniej znajdą się fikcyjne stworzenia, zarówno drapieżcy, jak i ich ofiary, co może wskazywać na zaimplementowanie przynajmniej namiastki żywego ekosystemu.