Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2016, 12:35

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Twórcy Titanfall pracują nad nową grą akcji TPP z elementami RPG

Studio Respawn Entertainment, które w 2014 roku dało nam sieciowego FPS-a Titanfall, pracuje nad nową marką. Ich kolejna produkcja ma być grą akcji TPP z elementami RPG, m.in. systemem rozwoju postaci. Zobaczymy w niej też walki z bossami i historię opowiadaną przez eksplorację.

Oprócz kolejnego Titanfalla, Respawn Entertainment szykuje trzecioosobową grę akcji.

Niezapowiedziana gra studia Respawn Entertainment
  1. Zręcznościowa gra akcji TPP
  2. Elementy RPG (klasy postaci, rozwój umiejętności)
  3. Narracja środowiskowa
  4. Walki z bossami
  5. Historia powstaje pod okiem Stiga Asmussena, reżysera God of War III
  6. Platformy docelowe: PC, PS4, XONE

Na oficjalnej stronie studia Respawn Entertainment (oraz w serwisie Gamasutra), odpowiedzialnym za produkcję sieciowego FPS-a Titanfall i jego nadchodzącej kontynuacji, można znaleźć kilka ciekawych ofert pracy. Ogłoszenia zdradzają, że ekipa pracuje obecnie nad dwoma projektami: kolejnym Titanfallem oraz trzecioosobową zręcznościową grą akcji należącą do nowej marki. Ze strzępków informacji, jakie da się wydobyć z wymagań stawianych kandydatom, wynika, że produkcja będzie oferowała m.in. podział na klasy postaci i rozwój umiejętności, narrację środowiskową (odkrywanie fabuły poprzez eksplorację świata) oraz walki z bossami. Tytuł ma się ukazać na PC, PlayStation 4 i Xboksie One, ale kiedy, nie wiadomo.

Wygląda na to, że w odróżnieniu od wyłącznie multiplayerowego Titanfalla, nowa gra Vince’a Zampelli będzie oferowała rozbudowany tryb fabularny. Co ciekawe, przy projekcie najwyraźniej pracuje Stig Asmussen, reżyser gry God of War III, co niemal gwarantuje wysoki poziom narracji.

Póki co nie ma żadnych wskazówek, które zdradzałyby choćby przybliżoną datę premiery nowej gry. Jeśli chodzi o Titanfall 2, wiemy, że tytuł ma się ukazać w roku fiskalnym 2017, czyli w okresie od 1 kwietnia 2016 do 31 marca 2017 roku.

  1. Oficjalna strona studia Respawn Entertainment