Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2016, 12:38

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Battlefield Hardline: Ucieczka dostępna dla posiadaczy pakietu Premium

Studio Visceral Games wydało kolejne rozszerzenie do gry Battlefield Hardline. Dodatek zatytułowany Ucieczka wprowadza do zabawy nowe bronie, pojazdy oraz oczywiście cztery mapy do multiplayera. Obecnie pakiet DLC dostępny jest tylko dla posiadaczy pakietu Premium.

Ucieczka (Getaway), najnowszy dodatek do strzelanki Battlefield Hardline, jest już dostępny dla posiadaczy pakietu Premium (za dwa tygodnie dla każdego zainteresowanego) na wszystkich docelowych platformach sprzętowych (Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 i komputery PC). Rozszerzenie wprowadza do zabawy cztery nowe mapy do multiplayera - Autostradę, Granicę, Pociąg oraz Kanały. Oprócz tego pojawiło się tyle samo pojazdów (sportowy sedan, podrasowane auto z importu, luksusowe coupe oraz limuzyna) i legendarnych kamuflaży, trzy kolejne rodzaje broni dla mechanika (M5 Navy, M12S i AUG PARA), gadżet zagłuszacz radiowy, a także siekiera – broń do walki wręcz. Wszystko to uzupełnia dodatkowy tryb gry Przejęcie torby, polegający na zdobyciu tytułowej torby i odniesieniu jej do bazy.

Przejęcie torby nowym trybem zabawy w grze Battlefield Hardline. - Battlefield Hardline: Ucieczka dostępna dla posiadaczy pakietu Premium - wiadomość - 2016-01-14
Przejęcie torby nowym trybem zabawy w grze Battlefield Hardline.

Oprócz rzeczonego rozszerzenia, Battlefield Hardline doczekał się także aktualizacji, która dostępna jest oczywiście dla wszystkich użytkowników produkcji. Patch wprowadził system Ostrej rywalizacji, pozwalający na branie udziału w grach ligowych 5 na 5, rozgrywanych w ramach sezonów. Ponadto pojawiły się nowe bronie dla każdej klasy postaci:

  • M5SD,
  • AWS,
  • RO933 M1,
  • G17 RACE Pistol,
  • 1887,
  • 388-RECON,
  • UMP-9,
  • M39 EMR,
  • SAR21.

Deweloperzy wyeliminowali również niektóre błędy, w tym bug psujący animację podczas używania Gator Gun, czy też kopiujący gadżety po osiągnięciu legendarnego poziomu.

Battlefield Hardline: Ucieczka dostępna dla posiadaczy pakietu Premium - ilustracja #2

Battlefield Hardline zadebiutowało w marcu 2015 roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC. Produkcja stworzona przez studio Visceral Games odbiega od wojennej formuły ustalonej przez poprzednie gry z serii Battlefield i pozwala pobawić się w policjantów oraz przestępców. Rozgrywka sama w sobie przypomina dokonania zespołu DICE, ale np. w multiplayerze mniejsze znaczenie mają pojazdy, wśród których, z racji wykorzystanych realiów, nie znajdziemy myśliwców czy czołgów. Gra zebrała mieszane opinie wśród fanów i mediów, aczkolwiek obecnie można ją kupić w miarę niskiej cenie, albo grać w ramach abonamentu EA Access (Xbox One) i Origin Access (PC – w Polsce jeszcze niedostępny).