Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XSXPS5XONE
Okładka Star Wars Jedi: Fallen Order (PC)
OkładkaStar Wars Jedi: Fallen Order (PC)

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Fallen Order

Przygodowa gra akcji TPP w świecie Gwiezdnych wojen, której fabuła rozgrywa się pomiędzy trzecim a czwartym epizodem filmowej sagi. Gracze wcielają się w Cala, młodego Jedi, który ukrywa się przed ścigającymi go agentami Imperium. Deweloperem jest Respawn Entertainment.

Akcji | TPP | science fiction | Star Wars | przygodowe gry akcji | Game Pass | EA Play

Star Wars Jedi: Upadły zakon Premiera

15lis2019

PC PS4 XONE

11cze2021

PS5 XSX

Gry podobne do Star Wars Jedi: Upadły zakon

God of War

Senua's Saga: Hellblade II

Marvel's Guardians of the Galaxy

Star Wars Jedi: Fallen Order (Star Wars Jedi: Upadły zakon) to widowiskowa gra akcji osadzona w uniwersum Gwiezdnych wojen tuż po wydarzeniach przedstawionych w trzecim epizodzie sagi. Za przygotowanie tytułu odpowiada studio Respawn Entertainment (Apex Legends, seria Titanfall) oraz firma Electronic Arts. Tytuł jest trzecim dużym projektem związanym z marką George'a Lucasa, który powstał po tym, jak EA wykupiło prawa na wyłączność do produkcji gier ze Star Wars w tytule.

Najświeższe informacje i ciekawostki na temat Upadłego zakonu znajdziecie w naszym artykule Wszystko o Star Wars Jedi: Fallen Order. Tekst jest na bieżąco uaktualniany zarówno przed, jak i po premierze gry.

Fabuła

Historia przedstawiona w Star Wars Jedi: Fallen Order rozgrywa się niedługo po wydarzeniach przedstawionych w Zemście Sithów – trzecim epizodzie gwiezdnej sagi. Gracze wcielają się w młodego Cala Kestisa, byłego padawana, który musi ukrywać swoją przeszłość przed żołnierzami Imperium Galaktycznego, sprawnie wykonującymi rozkaz 66 imperatora Palpatine nakazujący zabicie wszystkich rycerzy Jedi.

Starając się nie zwracać na siebie uwagi, Cal mieszka na planecie Bracca, gdzie na co dzień pracuje w gildii złomiarzy, zajmującej się demontowaniem okrętów Republiki używanych podczas Wojen klonów. Wkrótce musi on jednak ponownie ratować się ucieczką, gdy po niespodziewanym incydencie na jego trop wpada imperialna inkwizytorka polująca na rozproszonych po galaktyce niedobitków Jedi. Na swojej drodze Cal spotyka niespodziewanych sprzymierzeńców, w tym nową mentorkę o imieniu Cere, kapitana statku kosmicznego Greeza, a także wiernego droida BD-1. Razem postanawiają wyruszyć na misję odbudowania zakonu Jedi.

Mechanika

Star Wars Jedi: Fallen Order to przygodowa gra akcji, w której zabawę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Model rozgrywki łączy wiele elementów znanych z innych produkcji z gatunku. W trakcie zabawy korzystamy m.in. ze złożonego systemu walki przy użyciu miecza świetlnego. Ta charakterystyczna dla uniwersum broń zmienia się i ewoluuje wraz z bohaterem. Podczas pojedynków gracze mogą tworzyć również własne kombinacje ataków, a także korzystać z różnych zdolności Jedi. Istotną rolę pełnią także elementy platformowe. Każda lokacja to istny labirynt korytarzy oraz powierzchni, po których trzeba się nad wyraz sprawnie poruszać. Możemy np. biegać po ścianach, kołysać na linach, pływać lub wykonywać niezwykle wysokie skoki.

Kwestie techniczne

Star Wars Jedi: Fallen Order napędzane jest silnikiem graficznym Unreal Engine 4. Twórcy zadbali o to, by znany fanom sagi klimat był odzwierciedlony w projektach lokacji, statków kosmicznych, postaci, a także udźwiękowieniu oraz muzyce. W postać głównego bohatera wciela się Cameron Monaghan, aktor znany z seriali takich jak Shameless i Gotham.

Ostatnia modyfikacja 11 września 2019

Tryb gry: single player  

Nośnik: 56 GB

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 2945 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,9 / 10 na podstawie 1388 głosów czytelników.

Star Wars Jedi: Upadły zakon cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Star Wars Jedi: Upadły zakon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Star Wars Jedi: Upadły zakon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-3220 3.3 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7750 lub lepsza
 • 55 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 55 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
XONE
PS4
PS5
XSX