Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2022, 17:41

Nadchodzą trzy tytuły Star Wars od twórców Fallen Order, w tym FPS i gra akcji

Twórcy gry Star Wars Jedi: Fallen Order, czyli studio Respawn Entertainment, będą koordynowali prace nad trzema grami z uniwersum Gwiezdnych wojen – FPS-em, strategią i sequelem Upadłego Zakonu.

Electronic Arts, studio Respawn Entertainment i wytwórnia Lucasfilm Games łączą siły, aby stworzyć trzy gry z uniwersum Gwiezdnych wojen. Jedną z nich będzie sequel Star Wars Jedi: Fallen Order. Dwie pozostałe to pierwszoosobowa strzelanka i strategia. Co ciekawe, mimo że tytuły zostaną opracowane przez różne zespoły, a prace nad nimi już się rozpoczęły, to pieczę nad ich produkcją ma sprawować studio Respawn Entertainment, na czele ze swoim CEO i założycielem, Vince’em Zampellą.

Najprędzej doczekamy się prawdopodobnie kolejnej gry z cyklu Star Wars Jedi – trudno jednak stwierdzić, czy będzie to bezpośredni sequel Fallen Order. Właśnie ta pozycja miała przekonać EA i Lucasfilm Games, że ekipa Respawn to ludzie doskonale rozumiejący gwiezdnowojenne uniwersum. Dlatego też twórcy Apex Legends wzięli się za sequel. Na czele odpowiedzialnego za niego zespołu – tak jak w przypadku „jedynki” – stoi Stig Asmussen, a branżowi informatorzy donoszą, że projekt ma zostać zapowiedziany w maju i wydany pod koniec bieżącego roku.

Nadchodzą trzy tytuły Star Was od twórców Fallen Order, w tym FPS i gra akcji - ilustracja #1
Też czujecie ten przypływ Mocy?

Podobną sugestię podsunął znany dziennikarz growy Jason Schreier. Stwierdził on jednak, iż pozostałe dwie produkcje jest raczej melodią dość odległej przyszłości, a ich ogłoszenie to po prostu sposób na zwiększenie zatrudnienia.

CO ZA DUŻO, TO…

Schreier zwrócił przy okazji uwagę, że studio Respawn Entertainment ma obecnie wiele rozpoczętych projektów. Oprócz wyżej wymienionych gier, deweloperzy cały czas rozwijają Apex Legends. Ponadto we wczesnym stadium prac ma znajdować się jeszcze jedna produkcja. Na razie nie wiemy na jej temat w zasadzie nic – oprócz tego, że straciła dyrektora kreatywnego, Mohammada Alaviego. Co więcej, według Schreiera nie jest to jedyna rotacja na wysokim szczeblu w Respawn. Oby nie okazało się, że twórcy próbują złapać za ogon zbyt wiele srok…

O owych grach nie wiemy też zbyt dużo – pierwszoosobową strzelankę ma opracowywać inny zespół Respawn Entertainment, któremu przewodzi Peter Hirschmann (zdobywał on doświadczenie m.in. przy serii Medal of Honor). Z kolei prace nad gwiezdnowojenną strategią zostały powierzone nowo powstałemu studiu Bit Reactor, kierowanemu przez branżowego weterana Grega Foerstcha (był dyrektorem kreatywnym m.in. przy dwóch najnowszych odsłonach serii XCOM).

Cóż, pozostaje nam czekać na kolejne informacje odnośnie tych wszystkich gier. Trudno stwierdzić, kiedy one się pojawią, ale jedno wydaje się pewne już teraz – projekt Star Wars: Battlefront 3 został definitywnie skreślony i wyrzucony do kosza.