Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 marca 2016, 12:35

autor: Arantasar

Warcraft: Początek – zobacz nowy oficjalny zwiastun filmu

Wytwórnia Universal Pictures zaprezentowała nowy zwiastun filmu Warcraft: Początek, bazującego na uniwersum stworzonym przez firmę Blizzard Entertainment. W trwającym minutę materiale możemy zobaczyć kilka niepublikowanych wcześniej scen. Obraz trafi do polskich kin 10 czerwca.

Wytwórnia Universal Pictures udostępniła nowy zwiastun filmu Warcraft: Początek. Jest to pierwsza kinowa produkcja bazująca na uniwersum fantasy stworzonym przez firmę Blizzard Entertainment. W trwającym minutę trailerze możemy zobaczyć szereg niepublikowanych wcześniej materiałów. Oprócz pokazywanych już scen przedstawiających fragmenty dialogów i interakcje między bohaterami widzimy nieco więcej ujęć batalistycznych czy prezentujących małego Thralla. Więcej miejsca poświęcono także magii i postaci maga Medivha.

Akcja filmu Warcraft: Początek będzie rozgrywała się jeszcze przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej grze z serii Warcraft. Obraz opowie o początkach konfliktu między Przymierzem i Hordą, jednak nie wiadomo, w jakim stopniu scenariusz uwzględni kanoniczne wydarzenia takie jak skorumpowanie orków czy losy Thralla. Reżyserem filmu jest Duncan Jones, mający na koncie wielokrotnie nagradzany Moon. Przygotowaniem efektów specjalnych zajmuje się między innymi studio Weta Workshop, odpowiedzialne za trylogię Władca Pierścieni, a także firma Industrial Light & Magic. W filmie wystąpią m.in. Travis Fimmel (w roli Sir Anduina Lothara), Paula Patton (Garona Halforcen), Ben Foster (Medivh), Toby Kebbell (Durotan) oraz Robert Kazinsky (Orgrim Doomhammer). Co istotne, firma Blizzard jest mocno zaangażowana w powstawanie produkcji, a w jej planach jest stworzenie całej gamy filmów i seriali opartych na własnych markach.

Światowa premiera filmu Warcraft: Początek odbędzie się 25 maja. Do polskich kin obraz trafi nieco później, bo 10 czerwca. Warto przy tym przypomnieć ankietę, którą w lutym tego roku firma Blizzard rozesłała do wybranych użytkowników serwisu Reddit. Wynikało z niej, że deweloper rozważa możliwość rozdawania posiadaczom biletów na film darmowego egzemplarza gry MMO World of Warcraft wraz ze wszystkimi wydanymi dotąd rozszerzeniami. Niestety nie wiadomo nic więcej na ten temat, nie wiemy zatem ani czy wydawca faktycznie zdecyduje się na taki krok, ani czy obejmie on wszystkie rynki, na których dystrybuowany jest World of Warcraft.