Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 stycznia 2016, 14:05

autor: Arantasar

Producentka obrazów Tarantino dołącza do ekipy filmowej Activision Blizzard. Będą ekranizacje StarCrafta i Diablo?

Stacey Sher, producentka najważniejszych filmów Quentina Tarantino, m.in. Pulp Fiction, Django czy Nienawistnej ósemki, została współkierownikiem studia filmowego Activision Blizzard. Zadaniem przedsiębiorstwa jest przenoszenie najważniejszych marek amerykańskiego holdingu na ekrany kin i telewizorów. Obecnie w produkcji znajduje się serial animowany Skylanders Academy, w planach jest także ekranizacja serii Call of Duty. Drugim współkierownikiem studia jest Nick van Dyk, były szef Disneya.

Stacey Sher została współkierownikiem Activision Blizzard Studios. - Producentka obrazów Tarantino dołącza do ekipy filmowej Activision Blizzard. Będą ekranizacje StarCrafta i Diablo? - wiadomość - 2016-01-14
Stacey Sher została współkierownikiem Activision Blizzard Studios.

Firma Activision Blizzard poinformowała, że współkierownikiem studia filmowego holdingu została Stacey Sher. Celem Activision Blizzard Studios jest ekranizacja najważniejszych marek wydawcy. Zgodnie z zapowiedziami, spółka chce podążać szlakiem wytyczonym przez Disneya i Marvela, tworząc koncern oparty nie tylko na grach, ale też na filmach i serialach. Drugim współkierownikiem studia jest Nick van Dyk, były szef Disneya. Informację o dołączeniu Stacey Sher do zespołu skomentował następująco:

Ogromny talent Stacey idealnie wpasuje się w prace Activision Blizzard Studios. Razem dostarczymy najbardziej popularną własność intelektualną Activision Blizzard zarówno istniejącym fanom, jak i nowej publiczności. Nasz model jest wyjątkowy: mamy bogaty zasób marek stworzonych przez ostatnie trzy dekady, które cieszą się zainteresowaniem milionów fanów, mamy bezpośrednie kontakty z naszą publicznością, jak również dostęp do biznesowych możliwości holdingu Activision Blizzard. (…) Nie mógłbym być bardziej podekscytowany współpracą z Stacey w budowaniu tego przedsięwzięcia.

Stacey Sher ma na swoim koncie ponad trzydzieści filmów. Są wśród nich najważniejsze produkcje Quentina Tarantino, m.in. Pulp Fiction, Django czy wchodząca właśnie do kin Nienawistna ósemka. Oprócz tego współpracowała również ze Stevenem Soderberghiem przy produkcji takich obrazów jak Erin Brockovich, Contagion – Epidemia strachu czy komedii Co z oczu, to z serca z Georgem Clooneyem i Jennifer Lopez w rolach głównych. Na swoim koncie ma też sporo innych przedstawicieli tego gatunku – Matylda, Nadchodzi Polly, Orbitowanie bez cukru, Dorwać małego, Ugotowany czy Super zioło. Oprócz tego była producentem filmów Gattaca – Szok przyszłości, Klucz do koszmaru, Wolność słowa, Krocząc wśród cieni czy World Trade Center Olivera Stone'a. Sher odpowiada również za serial Into the Badlands stacji AMC, czy Reno 911!, wyprodukowany dla kanału Comedy Central.

Za swoją pracę była dwukrotnie nominowana do Oscara. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej doceniła jej wkład w produkcję filmów Django oraz Erin Brockovich. Obrazy te przyniosły jej również nominacje do Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA), Złotego Lauru Amerykańskiej Gildii Producentów Filmowych czy wyróżnienia Amerykańskiego Instytutu Filmowego. Swoje nowe stanowisko skomentowała następująco:

Jak świadczy o tym duża i oddana rzesza fanów, Activision Blizzard stworzył w ciągu ostatnich trzydziestu pięciu lat marki, które wiele znaczą dla ich odbiorców. Jestem podekscytowana możliwością stworzenia obrazów filmowych bazujących na grach Activision Blizzard, które są świetnymi produkcjami same w sobie. Nie mogę się doczekać dołączenia do Nicka, Bobby'ego oraz szalenie utalentowanej i myślącej przyszłościowo ekipy Activision Blizzard, by nadać ich markom jeszcze większego znaczenia poprzez przeniesienie ich na ekrany kin i telewizorów.

Stacey Sher i Nick van Dyk. - Producentka obrazów Tarantino dołącza do ekipy filmowej Activision Blizzard. Będą ekranizacje StarCrafta i Diablo? - wiadomość - 2016-01-14
Stacey Sher i Nick van Dyk.

Kilka zdań powiedział też przy okazji wymieniony Bobby Kotick, dyrektor generalny holdingu Activision Blizzard:

Stacey to rzadki talent stojący od dwóch dekad za wielokrotnie nagradzanymi filmami i produkcjami telewizyjnymi. Jej umiejętność współpracy z najbardziej inspirującymi i utalentowanymi osobami w branży rozrywki oraz niesłabnące oddanie tworzeniu nowych rzeczy czyni z niej idealne dopełnienie Activision Blizzard Studios. Jako opiekunowie kilku najbardziej popularnych marek na świecie, w sposób przemyślany i kreatywny rozszerzamy je poprzez filmy i seriale, w sposób, który uhonoruje oddanie fanów naszych gier.

Zgodnie z jego wcześniejszymi zapowiedziami, główna siedziba Activision Blizzard Studios będzie znajdować się w mieście Santa Monica, tam gdzie mieści się również biuro zarządu Activision Blizzard. Docelowo ekipa odpowiedzialna za tworzenie filmów ma składać się z około czterdziestu osób.

Activision Blizzard Studios pracuje właśnie nad serialem animowanym Skylanders Academy. W planach jest także ekranizacja serii Call of Duty. Wydawca ma nadzieję opracować zarówno filmowe, jak i telewizyjne produkcje z tej marki. Warto przypomnieć, że w rękach holdingu Activision Blizzard są jeszcze takie serie jak StarCraft czy Diablo. W związku z tym pojawiły się sugestie, że prędzej czy później doczekamy się także ich ekranizacji, choć nie podjęto się jeszcze spekulowania, czy będą to produkcje kinowe, czy telewizyjne. 25 maja swoją światową premierę będzie miał film Warcraft: Początek (do Polski trafi 10 czerwca), oparty na innej kultowej marce holdingu Activision Blizzard. Za produkcję odpowiada jednak w tym wypadku zewnętrzne studio Legendary Pictures.