Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2016, 15:10

Wieści ze świata (WoW Legion, Metal Gear Online, LEGO Marvel’s Avengers, Hitman, GeForce Experience) 14/1/2016

Dziś piszemy m.in. o kolejnej rundzie alfa-testów World of Warcraft: Legion, zawieszeniu bety Metal Gear Online, ekskluzywnych DLC do LEGO Marvel’s Avengers na PS3 i PS4, współpracy między twórcami Dead Rising i Epic Games, anulowaniu pre-orderów Hitmana w PS Store i nowej wersji GeForce Experience. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

World of Warcraft: Legion – kolejna runda alfa-testów

Blizzard Entertainment wznowił alfa-testy dodatku Legion do MMORPG World of Warcraft, przy okazji wprowadzając sporo nowej zawartości. Gracze mogą teraz grać jako Demon Hunter w specjalizacji Vengeance (tank) i eksplorować strefę Val’Sharah, zapuścić się do podziemi Darkheart Thicket, zmierzyć się z bossem Ursokiem albo odwiedzić Shaman Order Hall (siedzibę zakonu dla szamanów). Wersja alfa jest dostępna tylko dla graczy, którzy otrzymali od Blizzarda mailowe zaproszenie, ale testy nie są objęte klauzulą poufności (NDA), więc internet powinien wkrótce zapełnić się nagraniami prezentującymi wymienione wyżej nowości.

Wieści ze świata (WoW Legion, Metal Gear Online, LEGO Marvel’s Avengers, Hitman, GeForce Experience) 14/1/2016 - ilustracja #1

Metal Gear Online – czasowe zawieszenie bety na PC

Nie minęła doba od rozpoczęcia na PC otwartej bety Metal Gear Online (multiplayerowego modułu Metal Gear Solid V: The Phantom Pain), a testy zostały nieoczekiwanie zawieszone. Konami zakomunikowało jedynie, że przyczynę stanowi „możliwy exploit”, ale serwis Kotaku podaje, iż zabawa została przerwana, gdyż graczom udało się łatwo obejść mikrotransakcje i zdobywać wirtualną walutę za darmo. Deweloper już pracuje nad poprawką, ale nie wiadomo, kiedy można się jej spodziewać.

LEGO Marvel’s Avengers z ekskluzywnymi DLC na PS3 i PS4

Studio Traveller’s Tales i firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziały, że gra LEGO Marvel’s Avengers w wersji na konsole PlayStation 3 i PlayStation 4 doczeka się dwóch ekskluzywnych DLC za darmo. Pierwszy dodatek, nazwany Captain America: Civil War Character Pack, zadebiutuje 26 stycznia (równo z podstawką) i zaoferuje dziewięć grywalnych postaci z nadchodzącego filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Drugie rozszerzenie to Ant-Man Character & Level Pack, w skład którego wchodzi jedenaście postaci i bonusowy poziom do przejścia, oczywiście z ubiegłorocznego Ant-Mana. Nie ma pewności, czy to DLC również ukaże się 26 stycznia.

Wieści ze świata (WoW Legion, Metal Gear Online, LEGO Marvel’s Avengers, Hitman, GeForce Experience) 14/1/2016 - ilustracja #2

Twórcy Dead Rising użyją Unreal Engine 4 w kolejnych grach

Firma Capcom ogłosiła, że studio odpowiedzialne za serię Dead Rising (Capcom Game Studio Vancouver) nawiązało współpracę z Epic Games, na mocy której kolejne gry tego dewelopera będą napędzane technologią Unreal Engine 4. Niestety, na razie nie wiadomo, o jakich tytułach tutaj mowa. Studio na razie prowadzi nabór pracowników doświadczonych w używaniu rzeczonego silnika. Ostatnim dziełem tego zespołu jest Dead Rising 3 z 2013 roku (tytuł startowy konsoli Xbox One).

Hitman – anulowano pre-ordery w PlayStation Store

Jeśli złożyliście zamówienie przedpremierowe na nowego Hitmana za pośrednictwem PlayStation Store, wkrótce możecie otrzymać zawiadomienie (o ile już nie otrzymaliście), że Wasz pre-order został anulowany. Sony nie podało przyczyn takiego stanu rzeczy, ale jak dowiedział się Game Informer od anonimowego pracownika działu pomocy technicznej japońskiego giganta, powodem jest jakaś „znacząca zmiana” w „konfiguracji” lub zawartości produktu. Niewykluczone, że jest to związane z ekskluzywną zawartością, którą mają otrzymać użytkownicy PS4. Prędzej czy później sytuacja powinna się wyjaśnić; na razie zapewniono tylko, że wkrótce będzie można odnowić zamówienie.

Nowe funkcje w kolejnej wersji GeForce Experience

Firma NVIDIA wypuściła nową wersję beta aplikacji GeForce Experience (2.10.0.60) z niedostępnymi wcześniej funkcjami. Możliwe stało się zachowywanie zrzutów ekranu i nagrywanie obrazu z gier działających w trybie okienkowym i z samego pulpitu, ponadto dodano zaawansowane opcje konfiguracji mikrofonu. Omawiany program możecie pobrać stąd.

Wieści ze świata (WoW Legion, Metal Gear Online, LEGO Marvel’s Avengers, Hitman, GeForce Experience) 14/1/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: