Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka 1944 Burning Bridges (AND)

1944 Burning Bridges

Opracowana przez ekipę studia HandyGames mobilna strategia turowa, odtwarzająca przebieg jednej z najważniejszych operacji militarnych II wojny światowej, jakim było lądowanie wojsk alianckich w Normandii.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | zagraj za darmo

Okładka 1944 Burning Bridges (AND)

producent: HandyGames

wydawca: HandyGames

Strona oficjalna

data premiery gry:

26lis2015

AND

20sty2016

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

1944 Burning Bridges to wydana na urządzeniach mobilnych z systemem AND i iOS turowa gra strategiczna, odtwarzająca przebieg jednej z najważniejszych operacji militarnych II wojny światowej, tj. lądowania wojsk alianckich w Normandii (znanego także pod kryptonimem D-Day). Za stworzenie gry odpowiada niemieckie studio HandyGames, mające na swoim koncie szereg dobrze przyjętych produkcji mobilnych, w tym poprzednie odsłony serii: 1941 Frozen Front oraz 1942 Pacific Front.

Mechanika

W grze możemy spróbować swoich sił, opowiadając się po jednej z wybranych stron: sił alianckich albo wojsk Osi. Każda z nich posiada odmienne, lecz dobrze zbalansowane jednostki oraz wyposażenie, a także zupełnie inne misje o zróżnicowanych celach. Zabawa toczy się w turach, na mapach złożonych z heksagonalnych pól, a podstawowym zadaniem graczy jest wyznaczanie zadań poszczególnym oddziałom. W grze kierujemy więc nie tylko wojskami piechoty czy artylerią, ale także czołgami, pojazdami opancerzonymi i jednostkami specjalnymi pokroju spadochroniarzy, balonów szpiegowskich czy eskadry bombowców. Jak przystało na grę opowiadającą o lądowaniu w Normandii, nie zabrakło też jednostek pływających.

Poszczególne potyczki rozgrywają się na historycznych polach bitew i kładą główny nacisk na stronę taktyczną. Swoje zdolności dowódcze sprawdzić możemy np. poprzez atak z zaskoczenia, przejmowanie kluczowych punktów strategicznych, zdobywanie lub niszczenie bunkrów oraz mostów, czy ustawianie blokad. Kolejne misje, mapy i scenariusze odblokowywane są wraz z postępami rozgrywki i choć gra korzysta z typowego modelu free-to-play – mikropłatności, za pomocą których możemy rekrutować do walki dowolną liczbę jednostek, nie są tu niezbędne do odniesienia sukcesu.

Tryby gry

1944 Burning Bridges na platformie AND i iOS oferuje trzy tryby rozgrywki. Pierwszy z nich to klasyczna kampania jednoosobowa, zaś pozostałe dwa przeznaczone są do zabawy w trybie multiplayer. Rywalizację z przyjaciółmi toczymy tu zarówno w trybie online, jak i metodą symultaniczną na ekranie jednego urządzenia.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy 1944 Burning Bridges przypomina klasyczne turowe strategie wojenne pokroju serii Panzer General i na ekranach urządzeń przenośnych prezentuje się bardzo estetycznie. Na wyróżnienie zasługuje nie tylko dosyć szczegółowa grafika i utrzymana w wojennych klimatach ścieżka dźwiękowa, ale także ładnie odwzorowane mapy oraz szeroka gama realnie istniejących jednostek i pojazdów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe 1944 Burning Bridges

odpowiednia dla każdego wieku

AND
iOS