Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSWWWAND
Okładka Open Panzer (AND)
OkładkaOpen Panzer (AND)

Open Panzer

Turowa gra strategiczna, z akcją rozgrywającą się podczas II wojny światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Open Panzer Premiera

1gru2012

WWW

13gru2013

iOS

25wrz2014

AND

Open Panzer to udane open-source’owe wznowienie wojennej turówki Panzer General II, czyli jednej z najlepszych gier pecetowych tego typu w historii. Dzieło rumuńskiego programisty Nicolae Pavela – który rozpoczął nad nim prace w połowie 2012 roku – można pobrać na wspierane smartfony i tablety zupełnie za darmo, w wersji bez reklam i mikropłatności. Open Panzer został pierwotnie wydany jako gra przeglądarkowa, a po jakimś czasie doczekał się również konwersji na urządzenia mobilne.

Akcja Open Panzer rozgrywa się podczas II wojny światowej i przedstawia największy konflikt zbrojny w dziejach – zarówno z perspektywy Aliantów, jak i Państw Osi. Na graczy czeka szereg kampanii do ukończenia (w tym Fall Weiss, Big Red One, Great Patriotic War czy Das Reich), podzielonych na dziesiątki zróżnicowanych scenariuszy. Do dyspozycji użytkownika oddano szeroki wachlarz ponad 4000 historycznych jednostek, które zostały opisane ponad dwudziestoma statystykami. W miarę odnoszenia kolejnych zwycięstw, gracz ulepsza swoją armię i czyni ją potężniejszą, odblokowując bardziej zaawansowane jednostki.

Produkcja umożliwia zapisywanie stanu gry w dowolnym momencie, a także przenoszenie save’ów pomiędzy wspieranymi platformami sprzętowymi za pośrednictwem chmury, dzięki czemu np. rozgrywkę rozpoczętą na pececie (w przeglądarce internetowej) można kontynuować na tablecie lub smartfonie podczas podróżowania pociągiem.

Tytuł, mogący pochwalić się solidną dwuwymiarową oprawą graficzną, cieszy się wielkim uznaniem wśród fanów tego typu rozgrywki, w czym duża zasługa autora, nieustannie nanoszącego poprawki do swego dzieła. Dla przykładu, w ramach aktualizacji 3.0 Nicolae Pavel wprowadził do swojego dzieła nowy moduł sztucznej inteligencji oraz odmieniony system pogodowy.

Ostatnia modyfikacja 20 stycznia 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Open Panzer: 12+

AND
iOS
WWW