Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 września 2014, 10:16

autor: Jiker

Open Panzer – strategia turowa inspirowana kultowym Panzer General II zadebiutowała na Androidzie

Open Panzer, wojenna strategia turowa, będąca nieoficjalnym wznowieniem kultowego Panzer General II, trafiła wreszcie na smartfony i tablety z Androidem. Produkcja rumuńskiego programisty Nicolae Pavela, podobnie jak na urządzenia z iOS, została wydana za darmo.

Mamy dobre wieści dla miłośników gier strategicznych. W ofercie platformy Google Play zadebiutowała gra Open Panzer – niezwykle udane, open-source’owe wznowienie wojennej turówki Panzer General II, czyli jednej z najlepszych gier pecetowych w historii. Dzieło rumuńskiego programisty Nicolae Pavela – który prowadzi nad nim prace już od ponad dwóch lat – można pobrać na wspierane smartfony i tablety zupełnie za darmo, w wersji bez reklam i mikropłatności.

Akcja Open Panzer rozgrywa się podczas II wojny światowej i przedstawia największy konflikt zbrojny w dziejach zarówno z perspektywy Aliantów, jak i Państw Osi. Na gracza czeka szereg kampanii do ukończenia (w tym Fall Weiss, Big Red One, Great Patriotic War czy Das Reich), podzielonych na dziesiątki zróżnicowanych scenariuszy. Do naszej dyspozycji oddano ponad 4000 historycznych jednostek opisanych ponad dwudziestoma statystykami. W miarę odnoszenia kolejnych zwycięstw gracz ulepsza swoją armię i czyni ją potężniejszą, odblokowując bardziej zaawansowane jednostki.

Produkcja umożliwia zapisywanie stanu gry w dowolnym momencie, a także przenoszenie save’ów pomiędzy platformami sprzętowymi w trybie chmury, dzięki czemu rozgrywkę rozpoczętą na pececie można kontynuować za pośrednictwem tabletu np. jadąc pociągiem. Należy jednak zauważyć, że z uwagi na przeglądarkowe korzenie tytuł nie jest natywną aplikacją mobilną – stąd możliwość pojawienia się problemów z interfejsem na urządzeniach posiadających mniejsze ekrany.

Open Panzer został pierwotnie wydany jako gra przeglądarkowa, a następnie – w styczniu tego roku – doczekał się konwersji na urządzenia z systemem iOS. Tytuł cieszy się wielkim uznaniem wśród fanów tego typu rozgrywki, w czym duża zasługa autora, nieustannie nanoszącego poprawki do swego dzieła. Warto zauważyć, że gra zadebiutowała na Androidzie w najnowszej wersji, a więc 2.9.0. Twórca powoli kończy już jednak prace nad edycją 3.0, która wprowadzi nowy moduł sztucznej inteligencji oraz odmieniony system pogodowy.