Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2014, 10:18

autor: Góral

RollerCoaster Tycoon World - poznaliśmy kilka nowych szczegółów

W serwisie PC Gamer ukazała się zapowiedź gry RollerCoaster Tycoon World, spisana na podstawie zabawy z nową odsłoną uznanej serii na targach PAX. Dzięki niej dowiedzieliśmy się kilku rzeczy na temat rozgrywki, wykorzystania technologii wirtualnej rzeczywistości i multiplayera.

RollerCoaster Tycoon World utrzymane będzie w duchu pierwszych odsłon serii. - RollerCoaster Tycoon World - poznaliśmy kilka nowych szczegółów - wiadomość - 2014-09-02
RollerCoaster Tycoon World utrzymane będzie w duchu pierwszych odsłon serii.

W serwisie PC Gamer opublikowano zapowiedź gry RollerCoaster Tycoon World, dzięki czemu poznaliśmy kilka nowych informacji dotyczących tej produkcji. Udostępniony redaktorowi witryny build projektu oferował park rozrywki podzielony na kilka tematycznych sekcji (sci-fi, western, piraci). Każda z nich dysponowała oczywiście własnymi kolejkami, sklepami, itd. To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekać mają na nas w pełnej wersji - o pozostałych przeczytacie w dalszej części niniejszej informacji. RollerCoaster Tycoon World ma być utrzymane w duchu pierwszych odsłon serii. Według zapewnień twórców starają się oni oddać do dyspozycji graczy szereg wyczekiwanych opcji, w tym możliwości dostosowywania niemal każdego elementu zabawy – od prędkości z jaką poruszają się kolejki, aż po ceny hot dogów.

RollerCoaster Tycoon World w skrócie:
  • Gatunek: gra strategiczno-ekonomiczna
  • Deweloper: Pipeworks Software
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 2015 rok

Ważnym elementem RollerCoaster Tycoon World ma być tryb dla wielu graczy. W tym przypadku park rozrywki zostanie podzielony na cztery sporych rozmiarów części, w których tyle samo osób będzie się starało rozwinąć swoją sekcję. Do ciekawostek zalicza się wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości (np. Oculus Rift). Twórcy umożliwią jeżdżenie kolejkami, oglądając akcję z perspektywy FPP i TPP. Szykuje się więc nie lada gratka dla fanów mocnych wrażeń.

Sumując to wszystko można stwierdzić jedno - RollerCoaster Tycoon World zapowiada się całkiem przyzwoicie i kto wie, czy nie okaże się miłym zaskoczeniem dla fanów serii. O wszystkim przekonamy się na początku przyszłego roku, kiedy to tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych.

RollerCoaster Tycoon World ukaże się w przyszłym roku. - RollerCoaster Tycoon World - poznaliśmy kilka nowych szczegółów - wiadomość - 2014-09-02
RollerCoaster Tycoon World ukaże się w przyszłym roku.