Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Order of Battle: World War II (AND)

Order of Battle: World War II

Osadzona w realiach II wojny światowej klasyczna strategia turowa, będąca debiutem niezależnego, luksemburskiego studia The Aristocrats.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | zagraj za darmo | 2D | na 2 osoby | strategiczne wojenne

Okładka Order of Battle: World War II (AND)

data premiery gry:

anulowana

iOS AND

30kwi2015

PC

Order of Battle: World War II to wydana na platformie PC, AND i iOS klasyczna, turowa strategia wojenna osadzona w realiach II wojny światowej. Tytuł powstał we współpracy uznanego wydawcy gier strategicznych – firmy Slitherine – z debiutującym, niezależnym studiem The Aristocrats, założonym przez twórców ciepło przyjętej gry wojennej Panzer Corps z 2011 roku.

Ciekawostkę stanowi fakt, że opisywana produkcja zadebiutowała na komputerach PC pod nazwą Order of Battle: Pacific. Rok po premierze twórcy zdecydowali się jednak na zmianę modelu biznesowego na free-to-play i udostępnili ją pod nowym tytułem. W wyniku zmiany oryginalna kampania gry podzielona została na dwa płatne DLC U.S. Pacific oraz Rising Sun. Nowa produkcja współpracuje również ze wszystkimi dodatkami, wydanymi już po premierze pierwowzoru, tzn. Morning Sun, U.S. Marines oraz Winter War.

Mechanika

Powstaniu Order of Battle: World War II przyświecała idea oddania w ręce graczy rozbudowanej gry strategicznej w starym stylu, w której można będzie uczestniczyć w szeregu działań wojennych, toczących się na różnych frontach II wojny światowej. W podstawowej, dostępnej nieodpłatnie wersji gry znalazł się obóz treningowy (pełniący rolę samouczka) oraz po jednym scenariuszu ze wszystkich dostępnych do gry dodatków DLC. Dokupiwszy do gry dodatkowe kampanie, możemy zaś stawać po różnych stronach wielkiego konfliktu z lat 1939-45 i obejmować dowództwo m.in. nad jednostkami armii amerykańskiej, japońskiej, chińskiej, niemieckiej, rosyjskiej czy fińskiej.

Rozgrywka toczy się w systemie turowym, na klasycznych pokrytych heksagonami mapach. W ramach dostępnych rozszerzeń DLC do dyspozycji graczy oddano ponad 700 jednostek o unikalnych specjalizacjach – zarówno tych ikonicznych, dostępnych już na początku poszczególnych kampanii, jak i prototypów pojawiających się w późniejszej fazie zabawy. Poczynając od piechoty, artylerii i czołgów, na samolotach i marynarce wojennej skończywszy – każda z jednostek cechuje się oryginalnym wyglądem i animacjami. Zabawę urozmaica zaawansowany, lecz intuicyjny system wsparcia oraz kilkudziesięciu legendarnych dowódców, zapewniających podległym jednostkom ofensywne i defensywne bonusy.

Tryby gry

Oprócz trybów rozgrywki dla jednego gracza, rozgrywanych w ramach kampanii DLC, Order of Battle: World War II oferuje możliwość rozgrywki wieloosobowej dla 4 graczy w trybie hotseat lub PBEM++. Do dyspozycji otrzymujemy tryby: last-man-standing, drużynowej rywalizacji lub kooperacji przeciwko AI.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, AND i iOS Order of Battle: World War II łączy oldskulową, przeznaczoną dla rasowych strategów mechanikę zabawy z nowoczesną oprawą 3D, okraszoną dziesiątkami animacji i efektów specjalnych. Wielbicielom zabawy w starym stylu pozostawiono jednak możliwość przełączenia się w klasyczny, dwuwymiarowy widok gry planszowej. Do gry dołączony jest rozbudowany, lecz łatwy w obsłudze edytor scenariuszy, pozwalający znacznie przedłużyć sobie czas spędzony z produkcją studia The Aristocrats.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail     Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Gry podobne do Order of Battle: World War II

Wymagania wiekowe Order of Battle: World War II

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Order of Battle: World War II

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 8/10
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
Kampania wrześniowa zawitała do strategii Order of Battle
Kampania wrześniowa zawitała do strategii Order of Battle

wiadomość10 listopada 2016

Ukazał się dodatek Order of Battle: Blitzkrieg do turowej strategii wojennej Order of Battle: World War II. Rozszerzenie oferuje nowe jednostki, zmiany w mechanice rozgrywki oraz obszerną kampanię, podczas której mamy okazję m.in. przeprowadzić inwazję na Polskę.

PC
iOS
AND