Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCXONEiOSANDXSX
Okładka Order of Battle: World War II (PS4)
OkładkaOrder of Battle: World War II (PS4)

Order of Battle: World War II

Osadzona w realiach II wojny światowej klasyczna strategia turowa, będąca debiutem niezależnego, luksemburskiego studia The Aristocrats.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | zagraj za darmo | 2D | strategiczne wojenne

Order of Battle: World War II Premiera

anulowana

iOS AND

30kwi2015

PC

23cze2021

XONE XSX

19sie2021

PS4

Gry podobne do Order of Battle: World War II

Drive on Moscow

Twilight Struggle

Romance of the Three Kingdoms XIII

Order of Battle: World War II to klasyczna, turowa strategia wojenna osadzona w realiach II wojny światowej. Tytuł powstał we współpracy uznanego wydawcy gier strategicznych – firmy Slitherine – z debiutującym, niezależnym studiem The Aristocrats, założonym przez twórców ciepło przyjętej gry wojennej Panzer Corps z 2011 roku.

Ciekawostkę stanowi fakt, że gra zadebiutowała na komputerach PC pod nazwą Order of Battle: Pacific. Rok po premierze twórcy zdecydowali się jednak na zmianę modelu biznesowego na free-to-play i udostępnili ją pod nowym tytułem. W wyniku zmiany oryginalna kampania gry podzielona została na dwa płatne DLC U.S. Pacific oraz Rising Sun. Nowa produkcja współpracuje również ze wszystkimi dodatkami, wydanymi już po premierze pierwowzoru, tzn. Morning Sun, U.S. Marines oraz Winter War.

Mechanika

Powstaniu Order of Battle: World War II przyświecała idea oddania w ręce graczy rozbudowanej gry strategicznej w starym stylu, w której można będzie uczestniczyć w szeregu działań wojennych, toczących się na różnych frontach II wojny światowej. W podstawowej, dostępnej nieodpłatnie wersji gry znalazł się obóz treningowy (pełniący rolę samouczka) oraz po jednym scenariuszu ze wszystkich dostępnych do gry dodatków DLC. Dokupiwszy do gry dodatkowe kampanie, możemy zaś stawać po różnych stronach wielkiego konfliktu z lat 1939-45 i obejmować dowództwo m.in. nad jednostkami armii amerykańskiej, japońskiej, chińskiej, niemieckiej, rosyjskiej czy fińskiej.

Rozgrywka toczy się w systemie turowym, na klasycznych pokrytych heksagonami mapach. W ramach dostępnych rozszerzeń DLC do dyspozycji graczy oddano ponad 700 jednostek o unikalnych specjalizacjach – zarówno tych ikonicznych, dostępnych już na początku poszczególnych kampanii, jak i prototypów pojawiających się w późniejszej fazie zabawy. Poczynając od piechoty, artylerii i czołgów, na samolotach i marynarce wojennej skończywszy – każda z jednostek cechuje się oryginalnym wyglądem i animacjami. Zabawę urozmaica zaawansowany, lecz intuicyjny system wsparcia oraz kilkudziesięciu legendarnych dowódców, zapewniających podległym jednostkom ofensywne i defensywne bonusy.

Tryby gry

Oprócz trybów rozgrywki dla jednego gracza, rozgrywanych w ramach kampanii DLC, Order of Battle: World War II oferuje możliwość rozgrywki wieloosobowej dla 4 graczy w trybie hotseat lub PBEM++. Do dyspozycji otrzymujemy tryby: last-man-standing, drużynowej rywalizacji lub kooperacji przeciwko AI.

Kwestie techniczne

Order of Battle: World War II łączy oldskulową, przeznaczoną dla rasowych strategów mechanikę zabawy z nowoczesną oprawą 3D, okraszoną dziesiątkami animacji i efektów specjalnych. Wielbicielom zabawy w starym stylu pozostawiono jednak możliwość przełączenia się w klasyczny, dwuwymiarowy widok gry planszowej. Do gry dołączony jest rozbudowany, lecz łatwy w obsłudze edytor scenariuszy, pozwalający znacznie przedłużyć sobie czas spędzony z produkcją studia The Aristocrats.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Order of Battle: World War II: Odpowiednia dla każdego wieku.

Order of Battle: World War II Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 8/10
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
PC
iOS
AND
XONE
XSX
PS4