Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of Battle: Panzerkrieg (PC)

Order of Battle: Panzerkrieg PC

Płatne rozszerzenie do gry Order of Battle: World War II, a zarazem kontynuacja dodatku zatytułowanego Blitzkrieg.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | widok izometryczny | 2D | wojenne | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Order of Battle: Panzerkrieg (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30listopada2017

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Panzerkrieg jest następnym płatnym rozszerzeniem do darmowej (dystrybuowanej w modelu free-to-play) strategii turowej, zatytułowanej Order of Battle: World War II. Add-on, wydany na platformę PC, stanowi kontynuację historii przedstawionej w Blitzkrieg – poprzednim dodatku opracowanym przez studio The Artistocrats.

Fabuła

Po dwóch latach od wybuchu II wojny światowej niemiecka armia rozpoczęła ofensywę na wschodzie, zatrzymując się na przedpolach Moskwy. Po kilku kontratakach ze strony wojsk radzieckich agresorzy musieli dokonać taktycznego odwrotu i się przegrupować, starając się jednocześnie utrzymać swoje pozycje w pobliżu stolicy; po uzupełnieniu braków w dywizjach pancernych działania wojenne mogły jednak zostać wznowione. W ten sposób rozpoczynają się zmagania w Order of Battle: Panzerkrieg, podczas których gracze biorą udział w historycznych bataliach pokroju oblężenia Sewastopola i Stalingradu czy Bitwy na Łuku Kurskim (zakończonej największym starciem wojsk pancernych w historii).

Mechanika

Filarem wydanego na platformę PC Order of Battle: Panzerkrieg jest kampania, na potrzeby której autorzy przygotowali dwanaście scenariuszy. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad ponad czterdziestoma nowymi jednostkami, wśród których prym wiodą czołgi Tygrys (Panzerkampfwagen VI Tiger) i Pantera (Panzerkampfwagen V Panther), ciężkie działo pancerne Ferdinand, wyrzutnia rakietowa Wurfrahmen oraz samoloty Focke-Wulf Fw 190, Me 410 iJu 87 G. Nowy teatr działań znajduje odzwierciedlenie w błotnistym terenie mającym negatywny wpływ na prędkość poruszania się jednostek.

Kwestie techniczne

Panzerkrieg jest niesamodzielnym dodatkiem, w związku z czym wymaga do działania podstawowej wersji gry Order of Battle: World War II. Z uwagi na fakt, że add-on stanowi drugą część trylogii Wielkiej Niemieckiej Kampanii (ang. Grand German Campaign), gracze, którzy ukończyli poprzednie DLC, mogą zaimportować swoje stany rozgrywki z końcowej fazy Blitzkriegu, przenosząc do Panzerkrieg swoje główne oddziały, dowódców i specjalizacje; oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć zmagania od zera.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   gorące krzesło   / E-mail     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do Order of Battle: Panzerkrieg

Wymagania wiekowe Order of Battle: Panzerkrieg

12+