Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of Battle: Blitzkrieg (PC)
OkładkaOrder of Battle: Blitzkrieg (PC)

Order of Battle: Blitzkrieg PC

Rozszerzenie do gry Order of Battle: World War II, stworzone przez studio The Aristocrats.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

Order of Battle: Blitzkrieg Premiera PC

10listopada2016

Steam

10listopada2016

producent: The Artistocrats wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Order of Battle: Blitzkrieg na PC jest rozszerzeniem do ciepło przyjętej przez graczy produkcji Order of Battle: World War II, stworzonej przez studio The Aristocrats. Warto nadmienić, że choć podstawowa wersja gry jest dostępna w modelu free-to-play, dodatek wymaga uiszczenia jednorazowej opłaty.

Mechanika

W porównaniu z „podstawką”, schemat rozgrywki w Order of Battle: Blitzkrieg nie doczekał się rewolucyjnych zmian. Nadal mamy zatem do czynienia ze strategią turową, w której starcia toczą się na pokrytych heksagonami mapach. Na potrzeby dodatku twórcy przygotowali ponad 140 nowych jednostek, należących nie tylko do III Rzeszy, lecz także jej przeciwników. Niemcy otrzymali między innymi czołgi Panzer III i IV, samoloty Bf109 i Fw190 oraz przeciwlotnicze działa 88mm. Alianci z kolei czołgi Matilda i Char B1, legendarny myśliwiec Spitfire, a ponadto pociągi pancerne.

Filar zabawy stanowi fabularna, oparta na historycznych wydarzeniach kampania, oddająca w nasze ręce bezpośrednią kontrolę nad niemiecką armią. Rozgrywka rozpoczyna się na terenie Polski, w trakcie bitwy o Warszawę, by przenieść się między innymi do Dunkierki, a skończyć na oblężeniu Moskwy – łącznie na rozegranie czeka tutaj 12 scenariuszy. Pojawia się tu nowy system Specjalizacji – wykonywanie konkretnych zadań pozwala na zdobywanie specjalnych punktów, które następnie możemy wydać na tytułowe specjalizacje, takie jak choćby szkolenie z doktryny Auftragstaktik dla czołgistów, czy dywizja Waffen SS. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, poszczególne jednostki zdobywają doświadczenie na polu bitwy; ponadto dzięki omawianemu rozszerzeniu istnieje możliwość przenoszenia ich nie tylko pomiędzy scenariuszami, ale całymi kampaniami.

Kwestie techniczne

Order of Battle: Blitzkrieg na PC działa w oparciu o technologię opracowaną na potrzeby podstawowej wersji gry. Deweloperzy nie zdecydowali się na wprowadzenie większych zmian w oprawie, toteż zaimplementowane usprawnienia dotyczą wyłącznie samej rozgrywki.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło / E-mail   Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Order of Battle: Blitzkrieg: Odpowiednia dla każdego wieku.