Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Germany at War: Barbarossa 1941 (PC)

Germany at War: Barbarossa 1941 PC

Strategia turowa osadzona w czasach II wojny światowej, inspirowana m.in. kultowym Panzer General. Gra pozwala poprowadzić armię Niemiec do dominacji nad ZSRR w ramach historycznej operacji „Barbarossa”.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Germany at War: Barbarossa 1941 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lipca2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Germany at War: Barbarossa 1941 to turowa gra strategiczna osadzona w pogrążonej w chaosie drugowojennej Europie. Za tytuł odpowiedzialne jest studio Phobetor, działające pod skrzydłami firmy Matrix Games – wydawcy wielu zbliżonych produkcji o tematyce historycznej, m.in. Battle Academy czy Spartan.

Germany at War: Barbarossa 1941 rozgrywa się w kluczowym momencie II wojny światowej. Jak sam tytuł wskazuje, mamy rok 1941, a Niemcy szykują się do przeprowadzenia największej operacji militarnej w czasie wojny. Mowa o planie „Barbarossa”, czyli zmasowanym ataku na ZSRR. Rozgrywka rozpoczyna się w momencie niemieckiej inwazji i trwa do roku 1942. Choć historia nie okazała się łaskawa dla niemieckich planów, możemy obrać własną strategię, by poprowadzić armię Rzeszy do zwycięstwa.

Pod względem rozgrywki produkcja przypomina takie tytuły jak Panzer General czy Panzer Corps. Działania wojenne toczone są w turach na heksagonalnej mapie Europy Wschodniej. Do boju prowadzimy zgodne z realiami jednostki naziemne i lotnicze, które dzielą się dodatkowo na specjalizacje - zwiad, inżynierowie itp. Dowodzone przez nas wojska zdobywają doświadczenie w boju, co z kolei zapewnia im ulepszenia i nowe wyposażenie.

W Germany at War: Barbarossa 1941 bierzemy udział w czterech historycznych kampaniach. Główna kampania składa się z 37 scenariuszy o odmiennych celach. Wojna rozpoczyna się bitwą o Smoleńsk, a dalej rozgałęzia się w zależności od decyzji gracza. Jej ostatecznym celem jest podbój sowieckich miast – Archangielska i Astrachania, czyli ustanowienie linii A-A – nowej wschodniej granicy Niemiec. Trzy mniejsze kampanie to Grupa Armii „Północ”, operacja Fall Blau oraz skrócona wersja operacji „Barbarossa”. Na graczy czeka również 14 samodzielnych scenariuszy historycznych – idealnych do rozegrania z żywym przeciwnikiem. Jakby tego było mało, dołączany do gry edytor pozwala kreować własne bitwy.

Grafika charakteryzuje się prostotą i przejrzystością – weterani tego typu gier dobrze wiedzą, że nie oprawa jest w nich najważniejsza. Na plus należy zaliczyć, że wszystkie jednostki pojawiające się na mapie bitewnej zostały starannie wymodelowane zgodnie z ich historycznymi pierwowzorami.

Poza rozgrywką solową gra oferuje tryb wieloosobowy. Multiplayer, tak jak w wielu podobnych produkcjach, oparty został na systemie gry przez e-mail (PBEM++).

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Germany at War: Barbarossa 1941

Wymagania wiekowe Germany at War: Barbarossa 1941

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Germany at War: Barbarossa 1941

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista