Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Panzer Corps (PC)
OkładkaPanzer Corps (PC)

Panzer Corps

Turowa gra strategiczna osadzona w czasie II wojny światowej będąca duchowym spadkobiercą kultowego Panzer General. Wśród dostępnych grywalnych nacji znajdziemy Polskę, Włochy, Francję, Norwegię, Belgię, USA, Związek Radziecki, Wielką Brytanię i Niemcy.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | czołgi

Panzer Corps to turowa gra strategiczna. Tytuł ten w zamierzeniu twórców ze studia The Lordz Games miał być duchowym spadkobiercą wydanego w 1994 roku Panzer General.

Akcja gry toczy się, podobnie jak to miało miejsce w pierwowzorze, podczas II wojny światowej. Tym razem nie skupiono się jednak tylko na jednej nacji. Do zwycięstwa możemy poprowadzić między innymi Polskę, Włochy, Francję, Norwegię, Belgię, USA, Związek Sowiecki, Wielką Brytanię i Niemcy. Nie zabrakło także bardziej "egzotycznych" krajów w rodzaju Grecji, Albanii czy Rumunii.

Nasze siły reprezentowane są przez ponad czterysta jednostek, podzielonych dodatkowo na dziewiętnaście klas. Każda z nich opisana jest przez dwadzieścia parametrów. Dodatkowym smaczkiem jest zdobywanie doświadczenia przez naszych żołnierzy, którzy wraz z pozyskanymi bonusami mogą przenieść się wraz z nami do następnej misji.

Dostępna dla pojedynczego gracza kampania składa się z dwudziestu sześciu scenariuszy, rozgrywanych na dwudziestu jeden mapach. Przygotowany teren wiernie odwzorowuje miejsca niemal wszystkich najważniejszych bitew z przeszłości. Do dyspozycji mamy ponadto kilka dodatkowych miejscówek, przygotowanych z myślą o scenariuszach z gatunku historii alternatywnej.

Kampanie podzielono na kilka okresów czasowych. Możemy wkroczyć do walki już we wrześniu 1939, ale nic nie stoi na przeszkodzie by rozpocząć grę w grudniu 1941, po ataku na Pearl Harbor. Co ciekawe, w zależności od wyniku kluczowych bitew, dalsze losy naszego wirtualnego konfliktu zbrojnego mogą potoczyć się zupełnie inaczej.

W trybie dla wielu graczy mamy dostęp jedynie do gry poprzez e-mail. Oprawa wizualna w opisywanej produkcji prezentuje poziom, do jakiego przyzwyczaiły nas inne strategie wydane przez firmę Slitherine. Mamy tu więc prostą, dwuwymiarową grafikę map, na których przemieszczamy nasze jednostki, wykonane z nieco większą precyzją.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: E-mail   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Panzer Corps: Odpowiednia dla każdego wieku.

Panzer Corps Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS