Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Panzer Corps: Soviet Corps (PC)

Panzer Corps: Soviet Corps

Kolejne samodzielne rozszerzenie do wydanej w 2011 roku turowej gry strategicznej autorstwa The Lordz Games Studio.

To jest dodatek do gry Panzer Corps.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | czołgi

Okładka Panzer Corps: Soviet Corps (PC)

data premiery gry:

18lut2016

PC iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soviet Corps to kolejne rozszerzenie do wydanej na platformie PC i iOS gry Panzer Corps, rozwijanej od 2011 roku przez pochodzące z Luksemburga The Lordz Games Studio, którego członkowie zdobywali doświadczenie, tworząc mody do popularnej serii Total War. Dodatek udostępniony został zarówno w formie upgrade’u do gry Panzer Corps, jak i samodzielnej produkcji, dla wszystkich graczy nieposiadających gry podstawowej.

Fabuła

Panzer Corps: Soviet Corps koncentruje się na działaniach wojennych, prowadzonych przez radzieckie jednostki pancerne na frontach Europy Wschodniej i Środkowej. W grze bierzemy udział w decydujących walkach Operacji Barbarossa – zarówno tych obronnych na linii Białystok-Mińsk i w okolicach Moskwy, jak i w kontrofensywie pod Stalingradem. Trafiamy także na tereny Finlandii, Półwyspu Krymskiego, Rumunii oraz Węgier.

Mechanika

Pod względem mechaniki, rozszerzenie o nazwie Soviet Corps w niczym nie odbiega od rozwiązań znanych z gry macierzystej. Rozgrywka toczy się w systemie turowym, na mapach podzielonych na heksagonalne pola, dość wiernie odwzorowujących faktyczny wygląd poszczególnych terenów. Do dyspozycji graczy oddano ponownie imponującą liczbę kilkuset jednostek, podzielonych na klasy i opisanych sporą liczbą parametrów. W toku zabawy nasi żołnierze zdobywają doświadczenie, dzięki czemu możemy przenosić z misji na misję te najbardziej doświadczone jednostki, dysponujące przydatnymi bonusami.

Wśród nowości znalazło się ponad 60 niedostępnych wcześniej jednostek naziemnych i latających, m.in. czołg PT-34, gazik zwiadowczy GAZ-67B, szybowiec transportowy G-11 Glider czy ciężki czołg IS-3. Składająca się z 25 nowych scenariuszy kampania fabularna rozgrywa się zaś na terenach rozciągających się od Murmańska do Krymu i od rzeki Chalchyn Gol do wybrzeży Elby.

Tryby gry

W przeciwieństwie do gry macierzystej, pozwalającej oprócz kampanii jednoosobowej na zabawę dwóch graczy w trybie PBEM, Soviet Corps nie zawiera żadnych opcji rozgrywki multiplayer.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Panzer Corps: Soviet Corps na platformie PC i iOS także pozostała bez zmian i budzi skojarzenia z klasykami gatunku pokroju kultowej serii Panzer General. Jednocześnie interfejs gry dostosowany został do specyfiki poszczególnych platform sprzętowych w taki sposób, by pozwalać na swobodną rozgrywkę zarówno na komputerach PC, jak i dotykowych ekranach urządzeń przenośnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Panzer Corps: Soviet Corps

Wymagania wiekowe Panzer Corps: Soviet Corps

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Panzer Corps: Soviet Corps

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
PC
iOS