Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS4PCiOS
Okładka Drive on Moscow (PS4)
OkładkaDrive on Moscow (PS4)

Drive on Moscow

Drive on Moscow to strategia wojenna odtwarzająca walki na froncie wschodnim II wojny światowej. Jest to produkcja dla wymagających graczy, szukających realistycznej symulacji bitewnej oraz wyśrubowanego poziomu trudności.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | strategiczne wojenne

Drive on Moscow Premiera

21lis2013

iOS

27paź2016

PC

20kwi2018

PS4

Drive on Moscow to przeznaczona na platformę PS4, PC i iOS turowa strategia wojenna będąca drugą odsłoną cyklu Crisis in Command. Grę opracowało studio Shenandoah Studio.

Akcja gry rozpoczyna się w 1941 roku i opowiada o tzw. Operacji Tajfun. Tym kryptonimem opatrzony był niemiecki plan ataku, który ostatecznie doprowadził do Bitwy o Moskwę. Starcia rozgrywamy na większej mapie niż w poprzedniej odsłonie cyklu, a możemy pokierować zarówno wojskami Wehrmachtu, jak i Armii Czerwonej. Do opracowania konkretnych scenariuszy w Drive on Moscow zatrudniono Teda Raciera, czyli wielokrotnie nagradzanego projektanta wojennych planszówek, w tym Paths of Glory. Pierwsze misje opowiadają o samym marszu na tytułowe miasto, a późniejsze symulują jego oblężenie. Kampanię kończy sowiecki kontratak. Strona niemiecka może wtedy spróbować podbić miasto, lub je okrążyć i odciąć od reszty świata. Natomiast strona sowiecka zdobywa wtedy punkty zwycięstwa poprzez utrzymywanie punktów, eliminowanie jednostek Wehrmachtu oraz ogólne przeszkadzanie w planach przeciwnika.

Produkcja kładzie nacisk przede wszystkim na realizm i głębię taktyczną. Wszystkie jednostki odtworzono na podstawie zapisów historycznych, na przebieg starć wpływają dziesiątki aspektów pola walki, a każde zwycięstwo trzeba okupić masą wysiłku. Podczas bitew kluczową rolę odgrywa teren oraz pogoda. Głębokie błoto utrudnia manewry, podczas gdy nadejście zimy doprowadza do zamarznięcia ziemi i ułatwia poruszanie się, ale jednocześnie sprowadza na Niemców nowe problemy z powodu braku sprzętu dostosowanego do niskich temperatur.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Drive on Moscow

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Drive on Moscow Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
iOS
PS4
PC