Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSVPS4PCPS3
Okładka Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence (PSV)

Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence

Czternasta odsłona jednej z najdłuższych japońskich serii strategicznych, rozwijanych od 1983 roku przez firmę KOEI.

Strategiczne | turowe | elementy RPG | strategiczne wojenne | historyczne

Okładka Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence (PSV)

producent: Koei Tecmo

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

data premiery gry:

12gru2013

PC PS3 PS4

29maj2014

PSV

Nobunaga’s Ambition: Sphere of Influence to czternasta odsłona jednej z najdłuższych japońskich serii strategicznych, której pierwsza część ukazała się jeszcze w 1983 roku. Za rozwój cyklu przez te ponad 30 lat odpowiadała niezmiennie firma KOEI (później Tecmo KOEI). Tytuł ukazał się pierwotnie tylko w rodzimej Japonii jako Nobunaga no Yabo: Sozou (w tłum. Nobunaga's Ambition: Creation), zaś w ręce graczy na całym świecie trafił z blisko dwuletnim opóźnieniem.

Akcja gry osadzona jest tradycyjnie w epoce feudalnej Japonii. Gracze wcielają się w postać feudalnego lorda ery Sengoku (XV-XVI wiek), który walczy w imię wielkiej idei zjednoczenia podzielonego wojnami kraju pod jednym panowaniem, stając się równocześnie pierwszym japońskim Szogunem. W zależności od preferencji, przystępując do rozgrywki możemy zdecydować się na grę postacią historyczną, bądź wykreowaną samodzielnie.

Mechanika rozgrywki opiera się na trzech podstawowych filarach: kreacji, dyplomacji oraz wojnie. W sferze kreacji będziemy musieli zadbać o rozwój siedziby swojego klanu, budując drogi i farmy, które zapewnią jej wzrost ekonomiczny oraz możliwość handlu z sąsiadami. W sferze dyplomacji naszym zadaniem jest utrzymywanie stosunków dyplomatycznych, wysyłanie szpiegów, nawiązywanie sojuszy i rozwój potęgi za pomocą małżeństw pomiędzy członkami zacnych rodów. Ostatnim z filarów jest wojna, do której musimy oczywiście odpowiednio się przygotować, trenując żołnierzy i awansując oficerów, fortyfikując własne linie obrony oraz opracowując strategiczne plany kolejnych ataków.

Nobunaga’s Ambition: Sphere of Influence odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną, rzadko spotykaną w grach z gatunku „grand strategy”. Na szczególne uznanie zasługuje też pieczołowitość, z jaką odtworzono historyczne realia epoki oraz ogromna paleta strategicznych możliwości, jakie możemy wykorzystać do osiągnięcia ostatecznego celu rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence

16+

Wymagania sprzętowe Nobunaga's Ambition: Sphere of Influence

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

Sony PlayStation 4

Wykorzystuje: PlayStation Network

PlayStation Vita

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC
PS3
PS4
PSV