Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka Order of Battle: Burma Road (PC)
OkładkaOrder of Battle: Burma Road (PC)

Order of Battle: Burma Road

Płatny dodatek do strategii turowej, zatytułowanej Order of Battle: World War II.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | widok izometryczny | 2D | wojenne | strategiczne wojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Order of Battle: Burma Road Premiera

17sie2017

PC

23cze2021

XONE

19sie2021

PS4

Gry podobne do Order of Battle: Burma Road

Europa Universalis III

Hearts of Iron III

Panzer Corps

Burma Road to tytuł płatnego rozszerzenia do gry Order of Battle: World War II; mowa o strategii turowej, rozpowszechnianej w modelu free-to-play, za której stworzeniem stoi studio The Artistocrats. Podobnie jak podstawowa wersja tej produkcji, add-on jest dostępny na platformie PC.

Fabuła

W Order of Battle: Burma Road gracz wciela się w dowódcę wojsk brytyjskich i alianckich, którego nadrzędnym zadaniem jest obrona Półwyspu Malajskiego i przygotowanie armii do walki w birmańskiej (dzisiejsza Mjanma) dżungli. Wszystko po to, by pokrzyżować plany Japonii, na której celowniku znalazła się tytułowa Droga Birmańska będąca głównym kanałem zaopatrzeniowym dla chińskich wojsk.

Mechanika

Kampania przygotowana na potrzeby wydanego na platformę PC Order of Battle: Burma Road składa się z trzynastu scenariuszy rozgrywanych między innymi na terenie Singapuru, Tajlandii, Burmy oraz Indii. Nowy teatr działań przekłada się na topografię terenu, do której należy dostosować taktykę; całość przygotowano w oparciu o historyczne mapy.

Ponadto autorzy oddają w nasze ręce niedostępne wcześniej jednostki, które zarówno zasilają szeregi znanych już frakcji, jak i reprezentują nowe armie (tajską oraz indyjską). Nie brakuje tu również postaci historycznych, jak William Slim (dzięki niemu Birma ostatecznie wyzwoliła się spod japońskiej okupacji), Orde Wingate (założyciel 77. brygady piechoty, czyli tak zwanych Czynditów, działającej na tyłach wojsk japońskich i niszczącej ich linie zaopatrzeniowe), pilot Ace Elsdon oraz Mahatma Gandhi.

Kwestie techniczne

Burma Road jest dodatkiem niesamodzielnym, więc wymaga do działania podstawowej wersji gry Order of Battle: World War II.

Ostatnia modyfikacja 21 maja 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło / E-mail   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Order of Battle: Burma Road: 12+

PC
PS4
XONE