Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of Battle: Rising Sun (PC)
OkładkaOrder of Battle: Rising Sun (PC)

Order of Battle: Rising Sun PC

Dodatek DLC do turowej gry strategicznej Order of Battle: World War II, przygotowanej przez luksemburskie studio The Aristocrats.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | widok izometryczny | 2D | wojenne | strategiczne wojenne

Order of Battle: Rising Sun Premiera PC

14czerwca2016

Steam

14czerwca2016

producent: The Artistocrats wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Order of Battle: Rising Sun

Panzer Corps

Atlantic Fleet

Panzer Tactics HD

Order of Battle: U.S. Pacific to płatny dodatek DLC do turowej gry strategicznej Order of Battle: World War II, za której powstanie odpowiada luksemburskie studio The Aristocrats. Ciekawostkę stanowi fakt, że zawarta w rozszerzeniu kampania stanowiła pierwotnie część płatnej produkcji o nazwie Order of Battle: Pacific. Po zmianie nazwy oraz przejściu na model biznesowy free-to-play, wydano ją ponownie w formie płatnego DLC do darmowej gry podstawowej. Jednak wszyscy dotychczasowi posiadacze Order of Battle: Pacific otrzymali tę kampanię bez dodatkowych opłat.

Mechanika

Atak na amerykańską bazę wojenną Pearl Harbor w 1941 roku miał stać się przyczynkiem do osiągnięcia przez Japonię dominacji na wodach zachodniego Pacyfiku. W ramach oferowanej przez dodatek kampanii, złożonej z 12 zróżnicowanych scenariuszy, możemy wziąć udział w kluczowych bitwach tego teatru działań, odwiedzając m.in. wspomniane Pearl Harbor, Morze Jawajskie i Morze Koralowe, a także Filipiny, półwysep Bataan, Jawę, Guadalcanal, Nową Kaledonię, atol Midway oraz Australię i Nową Zelandię. W odróżnieniu od odtwarzającego wyłącznie rzeczywiste wydarzenia dodatku U.S. Pacific, w opisywanym rozszerzeniu znalazły się także fikcyjne scenariusze, koncentrujące się na ewentualnej japońskiej inwazji na Australię.

Podczas zabawy obejmujemy dowództwo nad Cesarską Marynarką Wojenną, złożoną z silnej floty okrętów wojennych oraz lotniskowców, a także Cesarską Armią, zaprawioną w bojach podczas wojny japońsko-chińskiej. Zadanie zbudowania dobrze zbalansowanej armii utrudnią nam ograniczone zapasy surowców i możliwości wsparcia. Z drugiej strony, w trakcie walki możemy wykorzystać wiele ikonicznych (również prototypowych) broni oraz jednostek, takich jak śmiercionośne myśliwce A6M Zero czy potężny pancernik Yamato.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: gorące krzesło / E-mail   Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Order of Battle: Rising Sun: Odpowiednia dla każdego wieku.

Order of Battle: Rising Sun Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 250 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10