Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of Battle: Red Star (PC)

Order of Battle: Red Star PC

Dwunaste płatne rozszerzenie do strategii turowej Order of Battle: World War II. Red Star wprowadza do gry scenariusze powiązane z Armią Czerwoną. Za jej stworzenie odpowiadają autorzy podstawowej wersji - studio The Aristocrats.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | wojenne | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Order of Battle: Red Star (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

8sierpnia2019

8sierpnia2019

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Order of Battle: Red Star to dodatek do wydanej w 2015 roku turowej strategii Order of Battle: World War II. Produkcja przenosi graczy do kilku nowych teatrów wojennych: otrzymujemy możliwość przeprowadzenia bitew z udziałem Armii Czerwonej, które miały miejsce w latach 1938-1941. Tytuł został opracowany przez autorów oryginalnej wersji, czyli studio The Aristocrats. Wydawcą jest firma Slitherine.

Fabuła

Akcja kampanii Order of Battle: Red Star rozpoczyna się niedługo przed wybuchem drugiej wojny światowej – w czasie tzw. rosyjsko-japońskich konfliktów granicznych, rozgrywających się na terenie Mandżurii. Następnie otrzymujemy okazję do wzięcia udziału w inwazji na Polskę, wojnie z Finlandią oraz obronie Rosji przed niemiecką agresją.

Mechanika

Rozgrywka w dodatku Order of Battle: Red Star nie różni się szczególnie od tego, co znamy z podstawowej wersji gry. Nadal mamy do czynienia z turową strategią w klasycznym stylu, w której kontrolujemy wojska na mapie podzielonej na tzw. heksy (sześciokąty). Rozszerzenie wprowadza do gry szereg nowych jednostek – np. czołgi BT-7A i KV-1 m1940 czy taktyczne bombowce R-10 oraz Su-2).

W czasie kampanii bierzemy udział w wielu starciach znanych z kart podręczników historii, m.in. walkach nad jeziorem Chasan (9 lipca-11 sierpnia 1938 roku), inwazji na Grodno (wrzesień 1939 r.), obronie Smoleńska (lipiec i sierpień 1941 r.) czy obronnej operacji Tajfun” (bitwie o Moskwę na przełomie 1941-1942 r.).

Tryby gry

W Order of Battle: Red Star możemy grać samotnie albo z innymi. Gra oferuje nową kampanię fabularną, a także jednostki i mapy do trybu wieloosobowego. Podobnie jak w podstawowej wersji gry, możemy grać w ramach czteroosobowego modułu gorące krzesło lub PBEM++. Do wyboru mamy kilka opcji, takich jak last man standing, rywalizacja czy kooperacja.

Kwestie techniczne

Dodatek Order of Battle: Red Star nie wprowadza znaczących zmian w grafice podstawowej wersji gry. Warto odnotować, że jest to rozszerzenie niesamodzielne - wymaga do działania podstawowej wersji Order of Battle: World War II.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do Order of Battle: Red Star

Wymagania wiekowe Order of Battle: Red Star

12+

Wymagania sprzętowe Order of Battle: Red Star

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10