Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Order of Battle: U.S. Marines (PC)
OkładkaOrder of Battle: U.S. Marines (PC)

Order of Battle: U.S. Marines PC

Drugie rozszerzenie do turowej strategii wojennej Order of Battle: Pacific od studia The Aristocrats, wskrzeszającej ducha klasyków gatunku, na czele ze słynną serią Panzer General.

To jest dodatek do gry Order of Battle: World War II.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | widok izometryczny | 2D | wojenne | strategiczne wojenne

Order of Battle: U.S. Marines Premiera PC

7kwietnia2016

Steam

7kwietnia2016

producent: The Artistocrats wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Order of Battle: U.S. Marines

Panzer Corps

Command Ops: Battles from the Bulge

Frontline: The Longest Day

Order of Battle: U.S. Marines to kolejne płatne rozszerzenie DLC do wydanej w kwietniu 2015 roku (pierwotnie pod nazwą Order of Battle: Pacific) turowej strategii wojennej Order of Battle: World War II, wskrzeszającej ducha klasycznych produkcji z tego gatunku, na czele ze słynną serią Panzer General. Dodatek ukazał się na platformie PC, a za jego powstanie odpowiadają twórcy „podstawki” ze studia The Aristocrats.

Mechanika

Latem 1942 roku sprzyjające hitlerowskim Niemcom wojska japońskie odniosły swoją pierwszą poważną porażkę w rejonie Pacyfiku, przegrywając bitwy na Morzu Koralowym i pod Midway. Chcąc wykorzystać okazję do przejęcia inicjatywy w regionie, dowództwo wojsk amerykańskich wysłało do akcji świetnie wyszkoloną jednostkę US Marine Corps, której zadaniem było przeprowadzenie ofensywy na grupę tropikalnych wysepek, wliczając w to m.in. Wyspy Salomona oraz Guadalcanal. W dodatku Order of Battle: U.S. Marines możemy odtworzyć działania wspomnianej jednostki, przeprowadzone w ramach potężnej kampanii w latach 1942-45.

W ramach DLC otrzymujemy całkiem nową, złożoną z 11 scenariuszy kampanię, rozgrywającą się w głównej mierze na kolejnych wyspach regionu Pacyfiku. Co ciekawe, w miarę postępów kampanii możemy zaobserwować stopniową zmianę strategii wojsk japońskich, które zamiast frontalnego ataku koncentrują się na dobrze zaplanowanych działaniach defensywnych. Oprócz całkiem nowej formacji – tytułowego U.S. Marines, w grze znalazło się sporo niedostępnych wcześniej w grze i jej dodatkach DLC jednostek, takich jak lekki czołg M2A4, amfibia DUKW, myśliwce F2A Buffalo, a także nowe betonowe bunkry. W Order of Battle: U.S. Marines wprowadzono możliwość prowadzenia ognia wspierającego dla jednostek ciężkiej piechoty. Zmiany i ulepszenia objęły także zawarty w grze podstawowej edytor scenariuszy.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: gorące krzesło / E-mail   Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Order of Battle: U.S. Marines: Odpowiednia dla każdego wieku.

Order of Battle: U.S. Marines Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10