Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Timelines: Assault on America (AND)

Timelines: Assault on America

Timelines: Assault on America to strategia czasu rzeczywistego. Ukazuje nam ona alternatywną wizję II wojny światowej, w której zabójstwo Adolfa Hitlera doprowadziło do zmasowanej inwazji na Stany Zjednoczone, grożąc im unicestwieniem.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | wojenne | multiplayer | kooperacja | alternatywna historia

Okładka Timelines: Assault on America (AND)

data premiery gry:

24wrz2013

PC

17lut2015

iOS

19lut2015

AND

Timelines: Assault on America to strategia czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w czasach II wojny światowej. Za jej powstaniem stoi węgierskie studio 4 Flash Entertainment, podczas gdy wydaniem zajęła się firma Strategy First, mająca na koncie takie serie jak Disciples, Jagged Alliance czy Space Empires.

Gra pokazuje nam alternatywną wersję historii. Stany Zjednoczone przeprowadziły w niej udany zamach na Adolfa Hitlera, lecz nie zakończyło to konfliktu. Wręcz przeciwnie - rozjuszone utratą wodza Niemcy wraz z pozostałymi państwami Osi dokonują zmasowanego ataku odwetowego na USA, spychając Amerykę do defensywy. Zadaniem gracza jest obrona zaatakowanego kraju i odparcie nazistowskiego najeźdźcy, zanim zdoła dotrzeć do Waszyngtonu i zniszczyć ośrodek sprawowania władzy prezydenta Roosevelta.

W kampanii dla jednego gracza mamy do przejścia 12 misji, począwszy od inwazji Rzeszy na Amerykę, a skończywszy na wielkiej bitwie o stolicę Stanów Zjednoczonych. Broniąc się przed najazdem, mamy możliwość skorzystania z rozmaitych rozwiązań i taktyk, takich jak rozstawianie min i wieżyczek czy korzystanie z ostrzału artyleryjskiego i nalotu powietrznego. Pomocą w planowaniu strategii służy również opcja opóźniania rozkazów, by w wybranym momencie wykonać wiele akcji jednocześnie; nie bez znaczenia przy dysponowaniu swoimi jednostkami pozostaje też zróżnicowane ukształtowanie terenu. By zapewnić graczowi odpowiednie wyzwanie, deweloper zaprogramował sztuczną inteligencję przeciwnika w taki sposób, by uczyła się naszych taktyk i dostosowywała swój poziom do umiejętności osoby siedzącej przy komputerze.

Drugim ważnym elementem gry jest kooperacyjny tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Pozwala on zarówno na toczenie batalii pomiędzy graczami, jak i wspólne stawianie przez nich czoła przeciwnikowi kierowanemu przez AI. W rozgrywce wieloosobowej do wyboru jest 9 nacji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Rosja, Japonia, Niemcy, Węgry, Rumunia oraz Czechosłowacja. Każda z nich dysponuje zestawem 20 rodzajów jednostek, wśród których znajdziemy zarówno piechotę, jak i pojazdy czy broń stacjonarną. Co więcej, wszystkie jednostki możemy swobodnie ulepszać, korzystając z łącznej puli około 200 dostępnych modyfikacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 4  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Timelines: Assault on America

12+

Wymagania sprzętowe Timelines: Assault on America

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 5 GB HDD, Windows 7/8, łącze internetowe

Timelines: Assault on America - RTS firmy Strategy First zmierza na urządzenia mobilne
Timelines: Assault on America - RTS firmy Strategy First zmierza na urządzenia mobilne

wiadomość8 lutego 2015

Firma Strategy First poinformowała, że kończy konwertowanie pecetowego RTS-a Timelines: Assault on America na urządzenia mobilne. W planach są wersje na systemy iOS i Android.

PC
iOS
AND