Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Timelines: Assault on America (PC)
OkładkaTimelines: Assault on America (PC)

Timelines: Assault on America

Timelines: Assault on America to strategia czasu rzeczywistego. Ukazuje nam ona alternatywną wizję II wojny światowej, w której zabójstwo Adolfa Hitlera doprowadziło do zmasowanej inwazji na Stany Zjednoczone, grożąc im unicestwieniem.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | wojenne | kooperacja | alternatywna historia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Timelines: Assault on America Premiera

24wrz2013

PC

17lut2015

iOS

19lut2015

AND

Gry podobne do Timelines: Assault on America

Sid Meier's Gettysburg

Vietnam '65

Ultimate General: Gettysburg

Timelines: Assault on America to strategia czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w czasach II wojny światowej. Za jej powstaniem stoi węgierskie studio 4 Flash Entertainment, podczas gdy wydaniem zajęła się firma Strategy First, mająca na koncie takie serie jak Disciples, Jagged Alliance czy Space Empires.

Gra pokazuje nam alternatywną wersję historii. Stany Zjednoczone przeprowadziły w niej udany zamach na Adolfa Hitlera, lecz nie zakończyło to konfliktu. Wręcz przeciwnie - rozjuszone utratą wodza Niemcy wraz z pozostałymi państwami Osi dokonują zmasowanego ataku odwetowego na USA, spychając Amerykę do defensywy. Zadaniem gracza jest obrona zaatakowanego kraju i odparcie nazistowskiego najeźdźcy, zanim zdoła dotrzeć do Waszyngtonu i zniszczyć ośrodek sprawowania władzy prezydenta Roosevelta.

W kampanii dla jednego gracza mamy do przejścia 12 misji, począwszy od inwazji Rzeszy na Amerykę, a skończywszy na wielkiej bitwie o stolicę Stanów Zjednoczonych. Broniąc się przed najazdem, mamy możliwość skorzystania z rozmaitych rozwiązań i taktyk, takich jak rozstawianie min i wieżyczek czy korzystanie z ostrzału artyleryjskiego i nalotu powietrznego. Pomocą w planowaniu strategii służy również opcja opóźniania rozkazów, by w wybranym momencie wykonać wiele akcji jednocześnie; nie bez znaczenia przy dysponowaniu swoimi jednostkami pozostaje też zróżnicowane ukształtowanie terenu. By zapewnić graczowi odpowiednie wyzwanie, deweloper zaprogramował sztuczną inteligencję przeciwnika w taki sposób, by uczyła się naszych taktyk i dostosowywała swój poziom do umiejętności osoby siedzącej przy komputerze.

Drugim ważnym elementem gry jest kooperacyjny tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Pozwala on zarówno na toczenie batalii pomiędzy graczami, jak i wspólne stawianie przez nich czoła przeciwnikowi kierowanemu przez AI. W rozgrywce wieloosobowej do wyboru jest 9 nacji: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja, Rosja, Japonia, Niemcy, Węgry, Rumunia oraz Czechosłowacja. Każda z nich dysponuje zestawem 20 rodzajów jednostek, wśród których znajdziemy zarówno piechotę, jak i pojazdy czy broń stacjonarną. Co więcej, wszystkie jednostki możemy swobodnie ulepszać, korzystając z łącznej puli około 200 dostępnych modyfikacji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: 2,6 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Timelines: Assault on America: Odpowiednia dla każdego wieku.

Timelines: Assault on America Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8
  • łącze internetowe
PC
iOS
AND